Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza zaprasza na Spotkania z Fantastyką w lutym.
• 1 lutego – Cyberpunk w grach elektronicznych – Miłosz Koziński
Jeden z najważniejszych nurtów w fantastyce ostatnich dekad odcisnął swoje piętno na nie jednej grze elektronicznej. Jak przebiegał ten proces? O tym dowiecie się, przychodząc na tę prelekcję.
• 8 lutego – Marlow czy Pozytronowy Detektyw? – rzeczywistość III RP – Krzysztof Drozd
Prowadzący spotkanie, licencjonowany detektyw i ochroniarz, członek International Bodyguard Association, praktykujący w zawodzie od ponad 20 lat opowie, jak naprawdę wygląda praca detektywa w Polsce, zdradzi (być może niektóre) tajniki zawodu, wyjaśni czy jest różnica między detektywem a ochroniarzem i czy każdy ochroniarz jest, albo może być „gorylem” oraz co go różni od BOR-owika i dlaczego baton bywa niestrawny, a woda może być przyczyną wstrząśnienia mózgu.
• 15 lutego – Co Schrödinger zrobił swojemu kotu? – Liliana Kozak
…i znalazły się światy alternatywne… Czy kamień filozoficzny może być jednym z barionów i może się odnajdzie? Tylko kiedy, jeśli czas jest złudzeniem grawitacji?
• 22 lutego – Czy papuga jest martwa, czy tylko wypoczywa? – konkurs wiedzy o twórczości Monty Pythona – Marcin Garbowski i Bartosz Latus
Zapraszany wszystkich miłośników twórczości przezabawnej angielskiej grupy na pełen emocji konkurs, w którym najlepsi wygrają nagrody rzeczowe, odpowiadając na najdziwniejsze pytania, jakie kiedykolwiek spotkali, i stawiając czoło niezwykłym przeciwnościom. Konkurs przygotowany przez organizatorów Pythonaliów.
Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w salach 19, 21 i 22 WOK
(ul. Dolna Panny Marii 3) i rozpoczynają się o godzinie 18.00. O 18.45 organizujemy publiczne czytanie fragmentu wybranej przez nas w danym tygodniu książki. Natomiast wyżej wymienione punkty rozpoczynają się około 19.00. Spotkania kończą się o godzinie 21.00. W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas biblioteki. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy w przeróżne fantastyczne gry. Wstęp wolny.