Redakcja

Paulina Yarrow Młodzianowska

Do redakcji Informatora Konwentowego trafiłam we wrześniu 2015 r., gdy wspólna znajoma poręczyła ówczesnemu naczelnemu, że jestem całkiem poczytalna :) Dziennikarska przygoda pro bono ostatecznie stała się nawykiem, z którym trudno mi zerwać. Od marca 2018 r. pełnię funkcję redaktora naczelnego i desperacko staram się nie spaprać tego, co IK do tej pory osiągnęło.

Moi rodzice znaleźli mnie w muzeum. Stąd też w „dorosłym życiu” jestem depozytariuszką wiedzy, ostatnio asystentką radcy prawnego. Mieszkam w swoim podlaskim lesie. Składam się głównie z introwertyzmu, fanaberii i poczucia humoru, za które będę smażyć się w piekle (mam nadzieję, że zaraz przy karkówce i frytkach). W tzw. „wolnym czasie” czytam, podróżuję i jem ciastki. Mój totemiczny Smerf to Łasuch, choć niektórzy twierdzą, że jednak Ważniak, acz tak naprawdę identyfikuję się z Włóczykijem.

Agnieszka Ookami Hudyga

Cześć! Jestem studentką chemii na najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytecie Jagiellońskim. Tak, dobrze czytacie, studiuję chemię a i w życiu zdarzyło mi się ukończyć Technikum Chemiczne nr 3 w Krakowie na profilu „technik analityk”. To właśnie w tej szkole rozpoczęła się moja przygoda z dziennikarstwem, gdy całkowitym przypadkiem dołączyłam do szkolnej gazetki, by niedługo później zostać jej redaktorem naczelnym.

Po zakończeniu swojej edukacji za namową znajomej postanowiłam dołączyć do IK, by dalej móc jakoś działać w obrębie nowego hobby. W naszej redakcji zajmuję się prowadzeniem działu konwentów mangowych, rozmowami z organizatorami, załatwianiem wejściówek i od czasu do czasu wychodzeniem ze swojej norki, by później stworzyć dla Was relację głównie z krakowskich wydarzeń.

Oprócz dziennikarstwa mam wiele innych zainteresowań – typowo nerdowskich – jak gry komputerowe (byle tylko miały dobrą fabułę, na resztę mogę przymknąć oko), czytanie fantastyki (w szczególności polskich autorów), trochę cosplay, a przede wszystkim anime, dzięki któremu jestem w tym miejscu.

Emil Marcinkowski

Aktualnie raczej poza fandomem, ale z gorącą chęcią powrotu kiedyś do środowiska. Niestety, życie jak na razie wchodzi tym planom w drogę.

Na IK służy okazjonalną korektą i dobrym słowem, gdy tego potrzeba – z rzadka także złym, gdy nie potrzeba. Poza tym miłośnik dobrej literatury – acz ze wskazaniem na szeroko pojetą fantastykę, a w szczególności s-f. Do tego nieaktywny członek 501 legionu, browncoat z serca i wyboru oraz fan karcianki Magic: the Gathering.

Oliwia Grambs

Miłośniczka fantastyki, dinozaurów i dobrej przygody. Zamieszkała w Puszczy Kozienickiej, gdzie stale biwakuje i urbexuje. Prezesowa organizacji Preppers Poland oraz współorganizatorka corocznego Konwentu Preppers Poland. W wolnych chwilach gotuje, czyta, pisze bądź przenosi się do świata Dzikiego Zachodu, dziurawiąc patelnie swoim Coltem.

Gabriela Shira Wojciechowska

Pasjonatka kultury japońskiej od pisma po kuchnię. Swój wolny czas wypełnia szyciem kostiumów, rysowaniem i jedzeniem słodyczy. Za to czołowym mottem jest „Tydzień bez Mountain Dew to tydzień stracony”. Z ciekawostek – uwielbia akity inu i samojedy, lecz każdy pies to jeden uśmiech więcej w ciągu dnia.

Dawid Wieża Sidz

Cześć. Dlaczego Wieża? Odpowiedź jest prosta, gdy się obok mnie stoi. Gdybym dostawał złotówkę za każde pytanie „Ile masz wzrostu?” dziś byłbym jednym z najbogatszych ludzi świata. Zainteresowań mam wiele, trochę historii i militariów, trochę fantastyki, ale najbardziej kręcę się wokół klimatów okołojapońskich. Przez to najczęściej jeżdżę na konwenty związane z mangą i anime.

Dlaczego trafiłem do Informatora Konwentowego? W szkole średniej byłem w klasie o profilu dziennikarskim, a że potem poszedłem na politechnikę, potrzeba pisania nie mogła znaleźć ujścia (pisanie sprawozdań z laboratoriów się nie liczy). W końcu przyszedł pomysł, że skoro jeżdżę już na konwenty to mogę o nich pisać z dwa zdania. No i piszę, czasem nawet więcej niż te dwa zdania. Dodam też, że znam konwenty od drugiej strony, czyli jako organizator, ale to już zupełnie inna historia.

 

Paweł „Hamadoshi” Ostrowski

Na co dzień zajmuję się studiowaniem chemii, a dokładniej chemii ogólnej. W fandomie siedzę króciutko, dopiero od sierpnia 2018 r., chociaż pierwszy mój konwent odwiedziłem w 2016. Poza IK, zajmuję się organizowaniem karaoke jako członek UltraStar T.A., gdzie spędzam większość czasu na konwentach. Darzę także zamiłowaniem liczne planszówki i karcianki, a w szczególności Magic: the Gathering.

Ida

Cześć! Za dnia poświęcam się nauce w liceum o profilu językowym, wieczorami i w nocy poświęcam się swoim pasjom, może Was to zaskoczyć, ale jest to m. in. nauka języków obcych (tak żeby mieć jakieś urozmaicenie po szkole), no i oczywiście kultura szeroko rozumiana. Z grubsza sprowadza się to do przeznaczania wszystkich pieniędzy na kino, książki oraz konwenty. Mam szczególnego bzika na punkcie Irlandii, a co za tym idzie, każde wakacje spędzam na szukaniu garnka złota na drugim końcu tęczy.

Weronika Blackiś Śmieja

Fantastyka – to hasło towarzyszy mi od kiedy pamiętam. W 2015 roku wybrałam się na IEM i od tego momentu bezpowrotnie zaczęłam zajmować się cosplayem. Można mnie kojarzyć na Śląsku, gdyż współpracuję z dwiema ekipami cosplayowymi, którym zazwyczaj pomagam na sesjach. Z początkiem 2020 roku zaczęłam zajmować się drukiem 3d oraz trafiłam do redakcji Informatora Konwentowego.

Na co dzień jestem humanem, który stara się uciec od znanego stereotypu pracy w modnym fast foodzie.

Adrian

Miłośnik kina, literatury oraz fotografii. Swoje zamiłowanie do fantastyki odziedziczył od kochanej babci. Zazwyczaj towarzyski, rozgadany oraz niewyparzoną gębą niczym Jaskier z Wiedźmina

Kasia Skotaar Skotarek

Pochodzę z Rybnika i zajmuje się już fotografią od 4 lat. Konwenty zaciekawiły mnie już w 2014 roku i już wtedy zapoczątkowała się moja pasja do cosplayu i fotografii.

Należę do redakcji Informatora Konwentowego od czerwca 2017 roku. Interesuje się fantastyką, dużo gram w gry oraz kocham podróżować.

Karol Szafrański

Albo Odłamki Chaosu (lub w skrócie „Chaos”, co od razu zdradza moje motto). Na co dzień jestem korpoludkiem, po godzinach fotografem. Najbardziej lubię robić zdjęcia portretowe.

W wolnym czasie (haha) zajmuję się tworzeniem rekwizytów LARPowych, uzupełnianiem zaległości w szeroko rozumianej fantastyce, gram w planszówki ze znajomymi i kradnę dusze mniej lub bardziej niewinnych, zapisując je w galeriach online.