Warszawskie Targi Fantastyki, w odsłonie wiosennej zbliżają się wielkimi krokami. Do wydarzenia pozostał właściwie tydzień – przypominamy, WTFy startują w sobotę, 19 marca. Miejscem imprezy pozostaje niezmiennie Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy w Warszawie. Poniżej znajdziecie informacje między innymi na temat programu wydarzenia, zaproszonych gości oraz zaplanowanych atrakcji.
ZAPROSZENI GOŚCIE
Lista gości na edycję wiosenną jest obszerna, a trafili na nią:
- Michał Cholewa
- Jarosław Grzędowicz
- Agnieszka Hałas
- Maja Lidia Kossakowska
- Paweł Majka
- Andrzej Pilipiuk
- Radek Rak
- Jagna Rolska
- Arkady Saulski
- Anna Szumacher
- Andrzej Wardziak
- Adam Wieczorek
- Karolina Żuk-Wieczorkiewicz
- Grupa Larpunk z prelekcją o larpowaniu
- Grupa Zgrozy z prelekcją o dodatkach do Zewu Cthulhu.
GODZINOWA ROZPISKA SPOTKAŃ
SOBOTA, 19 marca
10:00 – Otwarcie Targów
11:00 – Larpunk: prelekcja o larpowaniu
12:00 – Michał Cholewa
13:00 – Karolina Żuk-Wieczorkiewicz
14:00 – Paweł Majka
15:00 – Arkady Saulski
16:00 – Radek Rak
17:00 – Adam Wieczorek
18:00 – Andrzej Wardziak
19:00 – Żywoty Nieżywych
20:00 – Przerwa do niedzieli
NIEDZIELA, 20 marca
10:00 – Ponowne Otwarcie Targów
11:00 – Zgrozy: Dodatki do Zewu Cthulhu
12:00 – Andrzej Pilipiuk
13:00 – Agnieszka Hałas
14:00 – Maja Lidia Kossakowska
15:00 – Jarosław Grzędowicz
16:00 – Wydawnictwo Mięta
17:00 – Jagna Rolska, Anna Szumacher
18:00 – Zakończenie Targów
Larpunk: Prelekcja o larpowaniu – sobota, 19 marca, 11:00
Czym są LARPy? I dlaczego stały się ostatnio tak popularne? Gabriela Kruszona (Twórczyni Konstelarpcja, Konwentu Punkon i grupy „Jak będzie w zimnej wodzie – sekcja larpowa”) wprowadzi Was do tego fabularnego świata.
Z pomocą prezentacji opowie, na czym to polega, jakie są rodzaje LARPów i które można zagrać i znaleźć w Polsce. Pokaże także fotorelacje z jej gier i chętnie odpowie na wszystkie pytania oraz wątpliwości, a dodatkowo poplotkuje trochę o Vinted, na którym sama szuka strojów larpowych i perełek modowych.
Żywoty Nieżywych – sobota, 19 marca, 19:00
Jak wiecie fantastyka to nie tylko książki i gry ale także filmy. Żywoty Nieżywych – mockumentary o wampirach to inspirowany uniwersum „Co Robimy w Ukryciu” . Pomysłodawcą, reżyserem i scenarzystą “Żywotów Nieżywych” jest Amadeusz Andrzejewski. Na co dzień montażysta (członek PSM – Polskiego Stowarzyszenia Montażystów – przyp. red.) i dziennikarz testujący sprzęt filmowy. To on zainicjował produkcję i stworzył jej scenariusz. Poza zmontowaniem kilku pełnometrażowych, kinowych produkcji, Amadeusz, jako reżyser, ma na swoim koncie szereg filmów niezależnych, m.in. “Bal utracony”, „Pro Morte” czy „Ziemianka”. Pionem produkcyjnym zaopiekował się Jan Kawecki, producent wykonawczy i kierownik produkcji znany m.in. z takich filmów jak „Pół Wieku Poezji Później – Alzur’s Legacy” (fanowski film osadzony w uniwersum Wiedźmina) czy “Czarny Szlak Ebonitu – Stalker Short Film”.
Zgrozy: Dodatki do Zewu Cthulhu – niedziela, 20 marca, 11:00
Zgrozy to zbiór scenariuszy i innych dodatków do 7. edycji Zewu Cthulhu. Powstały, by dostarczać fanom grozy wrażeń dzięki wszystkiemu, co znane i kochane w lovecraftowskiej grozie, ale też pokazać, że wciąż można odkryć w niej coś nowego. Od swojej prapremiery w kwietniu 2019 Zgrozy zyskały wielką popularność w Polsce i na świecie, z każdym nowym dodatkiem pokazują nowe oblicze znanych lovecraftowskich motywów i tworzą własne.
Fantastyczne Urodziny Wielkiego Grafomana – niedziela, 20 marca, 12:00
Swoją kolejną rocznicę urodzin będzie obchodził właśnie na Targach Fantastyki – Andrzej Pilipiuk!
Wydawnictwo Mięta – niedziela, 20 marca, 16:00
Raczkujące wydawnictwo założone przez Agnieszkę Trzeszkowską-Berezę, redaktorkę z wieloletnim doświadczeniem, oraz Katarzynę Berenikę Miszczuk, popularną autorkę, od ponad siedemnastu lat tworzącą poczytne powieści w różnych gatunkach, prezentuje zapowiedzi na 2022 rok i zaprasza przyszłych czytelników i autorów.
Wydawnictwo Mięta ma wnieść odrobinę świeżości i orzeźwienia na polski rynek wydawniczy oraz zarazić jak największą rzeszę czytelników miętą do książek i czytania.
BILETY
Jeżeli jeszcze nie macie biletów, możecie zakupić je w trakcie imprezy. Wejściówka normalna kosztuje 10 zł, ulgowa – 5 zł (dla osób poniżej 13 r.ż.). Starsza, ale jeszcze niepełnoletnia młodzież musi posiadać pisemną zgodę rodzica bądź opiekuna prawnego.
Najmłodsi (poniżej 7 r.ż.) są zwolnieni z obowiązku posiadania akredytacji, za to muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej.
Przypominamy również, że wcześniej zakupiona wejściówka umożliwia Wam pominięcie kolejki przed wejściem i skierowanie się bezpośrednio do dedykowanego stanowiska. Jeśli macie bilet, nie czekajcie – wchodźcie do środka!
OGRANICZENIA COVIDOWE
Organizatorzy, z powodu znanej nam niestety sytuacji, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie, przypominają, że wszyscy Uczestnicy mają bezwzględny obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką przez cały czas przebywania w budynku. Osoby, które uporczywie nie będą się stosować się do uwag i/lub upomnień obsługi zostaną wyproszone z terenu wydarzenia.
Podobnie jak przy poprzednich edycjach, przed wejściem do strefy ze stoiskami czekać będzie na Was punkt pomiaru temperatury oraz dezynfekcji rąk. W niektórych miejscach będzie obowiązywał wyłącznie ruch jednokierunkowy.
Wszystkie drzwi ewakuacyjne, czyli te znajdujące się na zewnętrznej klatce schodowej, stanowią WYJŚCIA. Nie można z nich korzystać, aby wejść ponownie na teren imprezy. Jedyne WEJŚCIE znajduje się na parterze budynku.
Winda osobowa przeznaczona jest do użytku przez osoby niepełnosprawne, rodziców z dziećmi w wózku, Gości oraz obsługę wydarzenia.