Organizatorzy Coperniconu zbierają obecnie Wasze propozycje punktów programu (termin upływa 16 sierpnia, szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia), a my tymczasem napiszemy parę słów o zaproszonych do tej pory gościach:
Katarzyna Berenika Miszczuk – pisarka; jej znakiem rozpoznawczym są nieoczywiste światy, zawsze okraszone solidną dawką humoru. Jest autorką kilkunastu książek, w tym serii diablesko-anielskiej (Ja, diablica; Ja, anielica; Ja, potępiona) oraz Kwiat Paproci (Szeptucha, Noc Kupały, Żerca, Przesilenie, Jaga). Powieścią Obsesja rozpoczęła natomiast cykl W lekarskim fartuchu, której kontynuacją jest Paranoja.
Marta Kisiel – pisarka i tłumaczka; debuitowała w 2006 roku opowiadaniem Rozmowa dyskwalifikacyjna (internetowy magazyn „Fahrenheit”). Jest autorką m.in. cyklu Dożywocie (Dożywocie, Siła niższa, Szaławiła, Oczy uroczne), cyklu wrocławskiego – Nomen omen i Toń, oraz zbioru opowiadań Pierwsze słowo.
Leszek Błaszkiewicz – astronom, miłośnik fantastyki, popularyzator nauki, publicysta. Od lat mieszka i pracuje w Olsztynie – na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz dodatkowo jako specjalista-astronom w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Naukowo zajmuje się badaniem pulsarów oraz pogodą kosmiczną, które prowadzi głównie przy pomocy sieci radioteleskopów LOFAR.
Sporo czasu poświęca popularyzacji nauki (jest częstym gościem konwentów fantastycznych). Dodatkowo jest autorem wielu esejów publikowanych miedzy innymi w Nowej Fantastyce, SFinksie czy Czasie Fantastyki . W wolnych chwila pisuje opowiadania („HSC Nidzica” opublikowane zostało w 2018 w antologii Kroki w nieznane Rakietowej Krowy).
Łukasz Sakowski – biolog, popularyzator nauki, bloger naukowy z www.totylkoteoria.pl oraz dziennikarz naukowy w Oko.press i Tygodniku Powszechnym.
Cyprian „Cypek” Suchomski – Streamer, komentator oraz analityk e-sportowy z wieloletnim doświadczeniem. Z zawodu i zamiłowania – przedsiębiorca i marketingowiec. Miłośnik nowych smaków i entuzjasta dobrej rozrywki.
Rafał Dębski – rocznik 1969, podręcznikowy zodiakalny Bliźniak, autor ponad 20 powieści oraz licznych opowiadań. Poza pisaniem, z entuzjazmem oddaje się fechtunkowi bronią białą oraz popularyzowaniu piwa, o którym potrafi opowiadać godzinami.
Michał Gołkowski – z zawodu tłumacz ustny oraz pisemny. Debiutował w 2013 r. powieścią Ołowiany Świt. Napisane przez niego książki wchodzą w skład cyklów takich jak S.T.A.L.K.E.R., Komornik, Stalowe Szczury, Siedmioksiąg grzechu (w tym mini-trylogia Bramy ze złota). Premiera jego najnowszej powieści – Złote Miasto, opowieści o pierwszych żeglarzach z północy docierających do Konstantynopola w przededniu największego oblężenia średniowiecznej Europy, odbędzie się już we wrześniu 2019 r.
Marcin Podlewski – jego debiutancką powieścią był Happy END, mieszkanina horroru, fantastyki i postapo, z 2013 r. W tym samym roku napisał opowiadanie Edmund po drugiej stronie lustra, a następnie zaczął przymiarki do space opery. Owocem tych prac był Skokowiec, pierwsza część serii Głębia. Obecnie pracuje nad nową sagą fantasy, Księga Zepsucia, której pierwszy tom pojawił się na rynku w tym roku.
Wojciech Becla – związany zawodowo z gamedevem jako scenarzysta i tester. Pracował przy kluczowych tytułach od Ten Square Games, Picadilla, Vivid Games czy Huuuge. Reżyser i scenarzysta, twórca fimów niezależnych – nagradzany na festiwalach kina off. Jest współzałożycielem grup filmwych Short Cuts i Rękawkoszuli.
Zachowajcie czujnośc i wypatrujcie newsów na temat kolejnych gości oraz zaplanowanych atrakcji. Przypominamy, że możecie nabywać już wejściówki.
Copernicon odbędzie się w dniach 13 – 15 września, głównie na terenie wydziałów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (Collegium Maximum, Collegium Minus, Wydział Matematyki i Informatyki).