Nowi ludzie, nowe podejscie. Nowa nazwa. Nowa a jednak stara… a i ludzie nie do konca tacy nowi. Mimoo to powialo sporytmi zmianami. Podstawowa jest przejscie na kon bardziej fantastyczny niz erpegowy. To drastyczna zmiana. Autorzy, spotkania o fantastyce, konkursy fantastyczne. Tak ma byc tez blok erpegowy, ale teraz to juz blok a nie caly konwent. Czy na lepsze? Szedariada przez dlugie lata byla klapa organizacyjna.. nie tyle programowa. Czy pod nowa nazwa znajdziemy nowy poziom wlasnie organizacj. Oby. Jade sprawdzic :)
Program
Spotkanie autorskie z Feliksem W. Kresem
Spotkanie połączone jest z premierą najnowszej powieści pisarza pt Klejnot i wachlarz, należącej do cyklu „Piekła i szpady”
Spotkanie z redakcją magazynu SFinks
(poczas spotkania odbędzie się konkurs, w którym będzie można wygrać zestawy „SFinksów”)
Spotkanie z redakcją Nowej Gildii
Spotkanie z Wydawnictwem MAG
(Katarzyna Rodek, Andrzej Miszkurka)
„Jak zostać tłumaczem fantastą?”
Blaski i cienie przekładów literatury fantastycznej. Dyskusja panelowa z udziałem Zbigniewa A. Królickiego, Andrzeja Sawickiego, Arkadiusza Nakoniecznika, Michała Mochockiego. Prowadzi Eugeniusz Dębski.
Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem
„Archeologia śmierci” – prelekcja Andrzeja Pilipiuka
O rytuałach pogrzebowych różnych ludów prehistorcznych
Spotkanie autorskie z Andrzejem Ziemiańskim
„Czy w zakresie zabijania zrobiliśmy postęp?” – prelekcja Andrzeja Ziemiańskiego.
(Mimo rozwoju techniki wojskowej w dalszym ciągu najważniejszy jest indywidualny żołnierz – jego umiejętności, wyszkolenie i sprzęt. Można pokonać państwo nowoczesnymi bombowcami, czołgami i rakietami, ale utrzymać je po staremu może tylko piechociarz i polityk.)
Spotkanie z Arkadiuszem Nakoniecznikiem – redaktorem naczelnym „Nowej Fantastyki”
Spotkanie autorskie z EuGeniuszem Dębskim
Spotkanie z Redakcją magazynu SFera
(Piotr Pienkowski, redaktor naczelny Sfery, zapozna Was z planami wydawniczymi, opowie o fantastyce, jaką kocha Redakcja i jaką pragnie na łamach SFERY przedstawiać.
Chętnie też wysłucha krytycznych ocen. Redakcja „SFery” chciałaby bowiem, żeby to spotkanie zapoczątkowało serię rozmów z Czytelnikami, tak aby mogła lepiej poznać oczekiwania, potrzeby i gusty swoich odbiorców.
A tych, którym nie udało sie kupić pierwszych numerów magazynu ucieszą zapewne numery archiwalne rozdawane podczas spotkania.
Spotkanie z Krzysztofem Kochańskim.
(Miesiąc przed NeoSzedariadą ukazuje się nowa powieść pisarza – Baszta czarownic.
Spotkanie będzie połaczone z prelekcją i dyskusją panelową o wątkach baśniowo-fantastycznych w literaturze )
Spotkanie autorskie z Jackiem Komudą
Dziedziniec Cudów, o szelmach, frantach, dziadach i ladacznicach. – prelekcja Jacka Komudy
Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim
Spotkanie autorskie z Romualdem Pawlakiem
(prowadzi Andrzej „Septimus” Jarząbek)
Organizatorzy
Blok RPG – Andrzej „Septimus” Jarząbek, Bartosz „Asar” Skorupa
Blok publicystyczny – Edyta Muł-Pałka, EuGeniusz Dębski
Blok gier strategicznych i karcianych – Andrzej „Pawkens” Pałka
Promocja i marketing – Edyta Muł-Pałka, Dorota Szeliga
a takze KMF Szedar
Recenzja
——–
Potrzebowałem niestety całego dnia żeby zmusić się i naisać tekst o reaktywowanym przedsiewzieciu zwanym w dawnych czasach Szedariadą a teraz Neo……….ą.
Nazwe wykropkowałem bo wolał bym zeby nie kojarzono jej z dawną Szedariadą.
——–
Niewątpliwym plusem konwentu było umiejscowienie go w dużej przestronnej szkole z masą zakamarków i ciemnych miejsc do grania. Nie obijałem się na schodach o tłumy ludzi biegnacych na interesujące prelekcje (a onich później)
Konwentowiczów według moich informacji było około 200 osób ale z trudnoscią mozna było wyciągnąć prawdziwe dane od orgów. Każdy z nich podawał troszke inne.
–
Program zaserwowany przybyłym był niesamowicie , dogłębnie , zaskakująco itp UBOGI !!!!
Większość spotkań została przesuwana na ostatnią chwile. Najlepszym przykładem jest prezentacja Monastyru która według niektórych uczestników była a według innych nigdy się nie odbyła.Kartki z godziną i datą rozpoczęcia pojawiały się kilka razy w ciągu doby i na każdej było co innego. Full Thrust nie został pokazany bo jak odpowiedział mi opiekun sali bitewniaków " e e eee Full Thrust …. eeee e e teraz ……. nie nie ". Punkt główny dla mnie i jeszcze kilku to spotkanie z Kiryłem Jeskowem odbyło (chyba ! ) w piatek o 20.00 . Prosta sprawa dla uczących się ale ludzie pracują i wyjazd z domu o 18.00 , przebycie 250 kilometrów żeby zdąrzyć na spotkanie musi być okupione mandatem i kilkoma punktami karnymi. Więc po co jechać….. . W sobote widziałem kartke na drzwiach "Sobota – spotkanie z K.J. godzina ..-.." Nieposzłem , po jaką cholere przecież i tak przesuną , odwołają albo ktoś wywiesił kartke dla jaj.
Część orgów pijana w sztok (jeśli ktoś twierdzi że nie to prosze o adres . Napisze kto , gdzie i jak )
–
BAR….to rewelacja konwentu. TANI , Z DEKORACJAMI , Z MIŁĄ OBSŁUGĄ ,OTWARTY NON STOP. gdyby nie to miejsce nie miał bym co robić z piątku na sobote. A tak posiedziałem z M.Oraczem i kilkoma osobami i gawedziliśmy o życiu do 6.00.
–
Proszono mnie o rozmowy z uczestnikami Konwentu przed napisaniem tej recki żeby nie wyszło aż tak osobiście jak tekst o Imladrisie. Rozmawiałem …. . Orgowie prosze o słanie listów dziękczynnych na mój adres bo nie będe przytaczał ich opinii .Poprostu nie nadają się do powtórzenia. Naprawde nie spotkałem się z takim wrogim nastawieniem.
—————————————————————-
STANDARTY
—————————————————————-
System karteczkowy sesji RPG -BRAK (chcesz zagrać ? to graj przecież jestes już na 15 konwencie i znasz wszystkich)
Sala kinowa -BRAK (widziałem w sobote ktoś sprowadził projektor na akredytacje i puszczał film z Pazurą)
Indentyfikatory -BYŁY ale bardzo nieładne
Obsługa -NIEPRZYJEMNA
Picie i palenie -WSZĘDZIE choć nie wolno
Zadowoleni -JA NIE SPOTKAŁEM
Niezadowoleni – DUŻO
Wydarzenia SPECIALNE -PREMIERA ARKONAY (całe szczęście że Czeski starał się ratować spotkanie)
——————————————————————————————-
Podsumowanie
Nieudolna próba reaktywowania konwentu z tradycjami. Osobiście bawiłem się nieźle bo barów , znajomych mam tam sporo ale nie o to chodzi w konwentach. Oceniam NeoSzedariade na 1+