Jeśli nie macie jeszcze żadnych konwentowych planów na koniec listopada, to być może uda się nam zachęcić Was do ich skonkretyzowania. Co prawda wydarzenie jest mini, ale lista planowanych atrakcji i zapowiedzianych gości Pasja MiniCon systematycznie się rozrasta. Sprawdźcie koniecznie z kim będzie okazja się spotkać:
ARTUR URBANOWICZ
Promuje swoją twórczością rodzinną Suwalszczyznę. Debiutował całkiem niedawno, na początku 2016 roku słowiańską powieścią „Gałęziste”, którą wyróżniono Nagrodą Czytelników Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego, Złotym Kościejem oraz nominacją do nagrody literackiej im. W Kazaneckiego. Rok później ukazał się „Grzesznik”, horror z elementami powieści gangsterskiej. Również i ta książka otrzymała Nagrodę im. Stefana Grabińskiego. Następnie na rynku pojawił się „Inkub”, kolejna kombinacja horroru, ale tym razem z kryminałem. Tytuł był najlepiej sprzedającą się polską powieścią grozy i otrzymał nominację do prestiżowej nagrody MISIE.
Artur Urbanowicz jest również autorem programu Słowo horroru, za pośrednictwem którego, między innymi, zachęca młodzież do czytania. Publikował opowiadania w OkoLica Strachu, Magazynie Histeria czy antologii „Zabójcze święta”.
PAWEŁ MAJKA
Autor, którego chyba nie trzeba nikomu z fandomowego świata przedstawiać. Publikował w Nowej Fantastyce, Science Fiction, Fantasy i Horror, Fantasy & Science Fiction, Czasie Fantastyki, a także w licznych antologiach i kilku magazynach internetowych. W 2014 roku, nakładem wydawnictwa Genius Creations, ukazała się jego pierwsza powieść, „Pokój Światów”, oraz osadzona w uniwersum Metro 2033 „Dzielnica Obiecana”, której kontynuacją był wydany dwa lata później „Człowiek Obiecany”. W tym samym czasie do druku trafiła space opera „Niebiańskie Pastwiska”, a następnie „Wojny Przestrzeni” i „Berserk”. Rok 2019 również był dość obfity, gdyż do księgarń trafiły powieści „Jedyne”, „Berserk: Spowiednik” oraz napisane wspólnie z Radosławem Rusakiem „Czerwone Żniwa”.
RAFAŁ DĘBSKI
W swoim dorobku autorskim ma ponad 20 powieści oraz wiele opowiadań. Debiutował w Nowej Fantastyce. Jego teksty pojawiały się również w Fenixie, Magii i Mieczu, Science Fiction, Fantasy i Horror, a także w Gazecie Rycerskiej. Pierwszą powieścią były „Łzy Nemezis”, wydane w 2005 r. Za „Czarny Pergamin” i „Gwiazdozbiór kata” otrzymał nagrodę Nautilius. Ponadto jest autorem cyklu kryminałów, których głównym bohaterem jest komisarz Michał Wroński. Poza pisaniem, najchętniej oddaje się fechtunkowi bronią białą oraz leniwemu spędzaniu czasu – jeśli akurat znajdzie się moment na leniuchowanie. Wielbiciel i umowny posiadacz (nigdy tak do końca nie wiadomo kto faktycznie jest czyim właścicielem) około czterech kotów, a także miłośnik piwa – napoju, o którym chętnie opowiada (godzinami!).
25 października będzie miała premierę nowa książka autora, „Miłość Bogów”, stanowiąca zamknięcie trylogii zapoczątkowanej przez „Kiedy Bóg zasypia” i kontynuowanej w „Jadowitym mieczu”.
ARKADY SAULSKI
Arkady Saulski naprawdę się tak nazywa. Debiutował w 2010 roku na łamach Nowej Fantastyki. Na parę lat porzucił pisanie, ale po tej przerwie wrócił z powieściami „Czarna kolonia” oraz „Wilk”. Na początku tego roku, nakładem wydawnictwa Fabryka Słów, ukazała się powieść „Serce Lodu”. Jego największym uzależnieniem jest tworzenie scenariuszy, gdyż nie potrafi nie wymyślać nowych historii. Choć bojkotuje kapcie, które uważa za „element systemu domowej opresji”, znakomicie sprawdza się jako kura domowa.
Jak już wspominaliśmy, Pasja MiniCon jest młodą, ale prężnie rozwijającą się inicjatywą. Tegoroczna edycja będzie zaledwie drugą odsłoną tej imprezy. Wydarzenie organizuje Biblioteka Gdynia w terminie 29 – 30 listopada. Ponieważ odbywa się nieco nieortodoksyjnie, tj. w piątek i sobotę, uczestnicy spoza Trójmiasta będą mieli okazję do wykorzystania niedzieli na zwiedzanie okolic. A jeśli jeszcze nie byliście zimą nad morzem, pamiętajcie koniecznie o czapkach, szalikach i kurtkach z głębokim kapturem, bo potrafi powiać chłodem ;)