Asucon XX-lecie – podsumowanie przed konwentem

0
Już w ten weekend tj. 24-25 sierpnia 2019 w Chorzowie odbędzie się jubileuszowy Asucon. Czy wszyscy spakowani i gotowi do podróży? Jeżeli w natłoku przygotowań do wyjazdu przeoczyliście kilka informacji – nie bójcie się, zebraliśmy je tutaj dla Was. Oto one!

Organizatorzy przygotowali z myślą o Was możliwość noclegu już w piątek od godziny 20:00 za drobną opłatą wynoszącą 5zł od osoby. Dla VIPów oferta jest darmowa. Tylko pamiętajcie, będą trwały przygotowania do konwentu, stąd też przestrzegajcie panujących tam zasad i nie przeszkadzajcie tego dnia obsłudze.

Jeżeli chodzi o kwestię programu, jest on dostępny pod tym  linkiem. Również znajdziecie go w aplikacji Konwencik, która zawsze będzie pod ręką w Waszych smartphone’ach. Z ciekawych punktów programu warto zwrócić uwagę na konkurs cosplay, czy Galę Asuconu, która gościć będzie m. in. Szymona “Noir” Gonerę, czy Michała „Coacha” Tenerowicza, który jest ojcem Asuconu. 

Dla spragnionych gier muzycznych dobrą zabawę zapewni Marvelous Sound Team. Poza tym będziecie mieli okazję pograć na VR dzięki VRRave.  Z dobrych wieści strefa gier będzie czynna non stop, stąd też znajdzie się zajęcie dla nocnych marków.

Szukając nietypowych atrakcji organizatorzy przygotowali dla Was łucznictwo japońskie, czy pokaz ognia z dodatkową opcją wykonania zdjęć z ogniem, na które trwały wcześniejsze zapisy. Będzie także okazja spróbowania swoich sił w dubbingu, dzięki grupie NanoKarrin, która również poprowadzi warsztaty wokalne. 

Natomiast sposób dotarcia na conplace został opisany w tym poście. Stąd też przypominamy o miejscu odbycia się imprezy jakim jest III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie. Dla zapominalskich ceny wejściówek na miejscu będą w cenie od 20zł do 60zł. Warto także zaznaczyć, iż osobom z zakupioną wejściówką VIP przysługuje pierwszeństwo na akredytacji. 

Tak, więc do zobaczenia w sobotę od 10:00!

Podziel się.