Bractwo OFENSYWA zaprasza na LARP Wiedźmin: Spokojnie jak na wojnie

0

Warszawskie Niezależne Bractwo LARPowe OFENSYWA ma przyjemność zaprosić Was na największy projekt w swojej wieloletniej historii – LARP w uniwersum wiedźmińskim, zaplanowany na 200 osób i organizowany w klimatycznym forcie Jomsborg w Warszawie. Wydarzenie będzie miało miejsce w ramach imprezy Oskar Kolberg’s Folk Lore Festival, odbywającej się w dniach 26-28 września 2014 roku.

Oto fabularna zapowiedź LARPa:

Świat znów ogarnia wojenna pożoga – Cesarstwo Nilfgaardu raz jeszcze wychyla swój szkaradny łeb zza południowego brzegu rzeki Jarugi i próbuje położyć czarne łapska na ziemiach Północnych Królestw. A że te ostatnie są w rozsypce, osłabione buntami, lokalnymi konfliktami i nagłymi zabójstwami kilku monarchów – marsz wroga na północ, choć nie postępuje w pełnym tempie, jest nieubłagany. Cała Północ drży ze strachu przed nieprzyjacielem…

Cała? Nie! Jedna mała wioska skutecznie opiera się paraliżującej fali trwogi i próbuje wieść normalne życie. O ile może być normalnie, jeśli pewnego dnia pojawia się wojsko i wyznacza w tym miejscu punkt przerzutowy dla armii Królestw Północy. Osada Jęczydół zmienia się w Fort Jęczydół, połowa chat zostaje przerobiona na palisadę, a do tego w okolicy zaczyna roić się od indywiduów wszelkiego stanu: żołnierzy rezerwy, ciur obozowych, uchodźców, kupców, elfów, krasnoludów, druidów, bardów i kapłanów, a nawet wiedźminów i… potworów. Co może z tego wyniknąć? Czy taka heca może zaowocować czymś innym niż syf, kiła i mogiła? Nie dowiecie się, jeśli sami nie wcielicie się w tych wszystkich bohaterów, biorąc udział w LARPie zatytułowanym „Wiedźmin: Spokojnie jak na Wojnie”.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia na FB oraz stronę Oskar Kolberg’s Folk Lore Festival.

Podziel się.