Festiwal Popkultury Confiction startuje za niecały miesiąc (16-18 sierpnia). Już jakiś czas temu przygotowaliśmy dla Was częściową listę gości, których będziecie mieli okazję spotkać, a teraz ją nieco uzupełnimy, żeby żadne ciekawe nazwisko Wam nie umknęło:
Michał Rzecznik – człowiek wielu talentów – kulturoznawca, scenarzysta i rysownik, twórca żartów rysunkowych, ilustracji oraz murali, członek grupy artystycznej Maszin. Wielbiciele komiksów powinni kojarzyć go jako scenarzystę tytułów takich jak „Reformator. Marcin Luter”, „88/89″, „Maczużnik” oraz serii „Kot”. Jest autorem między innymi „Sylwetek i cieni”, „S/N-u” i „Warszawy”. Współodpowiedzialny za fanpage Naprawdę nieśmieszne rysunki.
Piotr Domalewski – absolwent PWST (Akademia Sztuk Teatralnych) w Krakowie, student reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, laureat „Złotych Lwów” – Wielkiej Nagrody 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017 oraz pięciu indywidualnych Polskich Nagród Filmowych 2018 za film Cicha noc.
Tomasz Pindel jest pracownikiem Instytutu Książki i byłym wykładowcą Katedry Ameryki Łacińskiej UJ, tłumaczem literatury hiszpańskojęzycznej, ze szczególnym wskazaniem na latynoską, sporadyczny publicysta „Gazety Wyborczej” i „Tygodnika Powszechnego” i regularny „Bluszcza”, współautor audycji „Piątka z literatury” (RMF Classic) i bloga poczytane.blog.onet.pl, autor jednej powieści (Czy to się nagrywa?) i jednej książki literaturoznawczej (Zjawy, szaleństwo i śmierć. Fantastyka i realizm magiczny w literaturze hispanoamerykańskiej.).
Monika „Zbój” Laprus-Wierzejska – autorka webkomiksu „EXIST”, oraz rysowniczka kilku innych, stworzonych we współpracy z różnymi scenarzystami. Rysowaniem komiksów zajęła się przez przypadek, pod koniec 2016 roku i tak już jej zostało. Obecnie zawodowo zajmuje się rysowaniem, a po pracy… również rysowaniem. Niedawno zaczęła pracę nad kolejnym tomem swojego komiksu „EXIST: DIRT”.
Jakub „Dem” Dębski – rocznik 88, autor komiksów w Internecie (fanpage Demland) oraz na papierze („Farsy”, „Raptory”). Sam sobie wszystko tworzy i wydaje. W wolnym czasie, między rysowaniem plansz z patyczoludkami a sprzedawaniem ich, zajmuje się także tworzeniem małych animek oraz innych humorystycznych materiałów na YouTube. Obecnie jego najbardziej popularnym dzieckiem są „Kuce z Bronksu”, ale sam nie jest do nich szczególnie przywiązany emocjonalnie.
Rafał Szłapa – z wykształcenia artysta grafik, twórca ilustracji książkowych i prasowych, projektów do gier komputerowych, planszowych i karcianych oraz okładek książek. Przez lata był związany z reklamą. Z potrzeby serca – scenarzysta i rysownik komiksów: krótkich opowieści, publikowanych m.in. w “Nowej Fantastyce”, “Przekroju”, “Gazecie Wyborczej” oraz “Bluszczu”. Od 2010 roku scenarzysta, rysownik i wydawca cyklu komiksowego w klimatach superbohatersko-horrorowych “Bler”.
Aleksandra Motyka – autorka tytułów takich jak „Morderstwo na mokradłach”, „Trup z Nottingham”, „Na końcu wchodzą ninja” (wydanych pod pseudonimem Sasza Hady), scenarzystka komiksów i gier wideo. Od 2013 roku pracuje jako scenarzystka w krakowskim studiu „CD Projekt Red”. We współpracy z rysowniczką Marianną Strychowską tworzy komiksowe przygody Wiedźmina – w sierpniu, w Polsce ukaże się ich komiks zatytułowany „Wiedźmin: Córka płomienia”, wydany wcześniej w USA.
Oczywiście część druga listy gości nie jest jeszcze listą pełną i nadal możemy spodziewać się kilku interesujących nazwisk. Trzymajcie rękę na pulsie i zaglądajcie do aktualności.
Przypominamy również, że jeszcze tylko przez kilka dni możecie kupować wejściówki w niższych cenach. Po 26 lipca będzie już nieco drożej.