Confiction 2019 – goście

0

Niedawno pisaliśmy o objęciu pierwszej edycji Confiction naszym patronatem medialnym. Napisaliśmy też i o planowanych atrakcjach, a teraz przyszedł czas na przybliżenie Wam listy gości. Na pierwszy ogień pójdzie Joshua Long.

Twórca, pisarz i producent wykonawczy. Między innymi dzięki niemu mieliśmy okazję oglądać „1983”, pierwszy polskojęzyczny serial Netflixa, wydany w listopadzie ubiegłego roku. Zajmuje się także adaptacją sagi samurajów Lone Wolf and Cub (Paramount Pictures), oraz Scary Stories to Tell in the Dark (w Polsce od 16 sierpnia), współtworzony z Guillermo del Toro, którego światowa pramiera będzie miała miejsce 9 sierpnia. 

fot. Krystian Lipiec

Aleksandra Zielińska – autorka powieści Przypadek Alicji oraz Bura i szał. We wrześniu 2017 r. wydała zbiór opowiadań Kijanki i kretowiska, w których mierzy się z problemami, a raczej grozą, dojrzewania na różnych etapach życia. 

fot. Mikołaj Starzyński

Wit Szostak – pisarz, z wykształcenia doktor filozofii, a poza tym miłośnik twórczości Tolkiena i znawca muzyki ludowej. Jego książka Wróżenie z wnętrzności została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 serwisu lubimyczytac.pl, w kategorii Fantastyka, fantasy. 

Piotr Rogoża – pisarz, debiutował jako osiemnastolatek na łamach „Nowej Fantastyki”. Jest autorem zbioru opowiadań Rock’n’roll bejbi!, a także powieści Po spirali oraz Klemens i Kapitan Zło. Zajmował się copywritingiem, scenopisarstwem do gier komputerowych (Ancient Space, Hard West – studio CreativeForge Games), tłumaczeniami. Wkrótce ukaże się jego nowa powieść. 

fot. Adam Tuchliński

Robert Ziębiński – dziennikarz, pisarz. Pracował w „Tygodniku Powszechnym”, „Przekroju”, „Wprost”, „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”. Opublikował między innymi Wspaniałe życie (WAB), Londyn. Przewodnik POPkulturowy (WAB), Dżentelmen (EMG). Jest również autorem pierwszej polskiej monografii poświęconej twórczości Stephena Kinga – Sprzedawca strachu. W tym roku ukaże się jego druga książka, także poświęcona twórczości Kinga – Stephen King. Instrukcja obsługi. Będzie to największa tego typu publikacja stworzona przez europejskiego autora. 

Oczywiście nie jest to pełna lista zaproszonych gości. Wyglądajcie kolejnego zestawienia i zanotujcie w kalendarzach: Confiction, 16-18 sierpnia, Kraków EXPO. 

Bilety na to wydarzenie są już dostępne i można kupować je za pośrednictwem platformy ToBilet. Ceny kształtują się następująco: 

  • wejściówka jednodniowa – piątek, niedziela – po 30 zł 
  • wejściówka jednodniowa – sobota – 35 zł
  • wejściówka pełna – 60 zł 

W ramach e-akredytacji dostępny jest również bilet do sleeproomu, rozwiązujący niemal zupełnie problem logistyki codziennych dojazdów, w cenie 10 zł (za całość).

Podziel się.