Flamberg

2

Mirów, 2006

Data rozpoczęcia: 2006-08-18
Data zakończenia: 2006-08-27
Miejscowość: Mirów

Cena: 70 zł

O imprezie:
Komentarz Redakcji

Jedna z największych i o największej tradycji gier terenowych w Polsce. Spanie pod własnymi namiotami. W programie prócz głwnej gry, także kilka sporych LARPów.

Jakub ‚borg’ Rzepecki

Informacje Ogólne

Flamberg „Święto Plonów” to konwent z kilkunastoletnią tradycją. Jego główną atrakcją jest ogromna i misternie przygotowana Gra Terenowa. Do miejscowości Mirów, leżącej w cieniu zamku mirowskiego – jednego z Orlich Gniazd – przyjeżdża między 150 a 200 osób, rozstawiając namioty i uczestnicząc w fantastycznym biwaku. Od chwili rozpoczęcia konwentu codziennie odbywają się różnorakie LARPy, gry terenowe, turnieje, no i oczywiście cała masa innych atrakcji. Dodajcie do tego dwa zamki, skałki, jaskinie, prześliczną malowniczą okolicę, możliwość wynajęcia koni, nocne ogniska, śpiewy przy gitarze, plenerowe granie w RPGi no i oczywiście biesiady w 3 okolicznych knajpkach (barach) i wiecie już co to jest Flamberg. Popatrzcie na fotki z tej imprezy w naszej galerii (www.flamberg.pl/galeria/) a na pewno poczujecie namiastkę niepowtarzalnego klimatu imprezy.

Pamiętajcie, że Flamberg „Święto Plonów” jest konwentem namiotowym (kto bardzo chce, może wynająć pokój we wsi, ale nie o to chodzi w całej tej zabawie), pod otwartym niebem – bywalcy konwentów stacjonarnych niech biorą pod uwagę to, że te dwie formy rozrywki skrajnie się różnią.

Największą atrakcją Flambergu jest Gra Terenowa (w klimacie fantasy) – wielka na blisko 200 osób czterodniowa gra, odbywająca się na przestrzeni dwóch kilometrów kwadratowych. 200 graczy, wszyscy w strojach, wszyscy na te kilka dni przenoszący się do fascynującego świata Raashtram. Żeby zrozumieć trzeba to przeżyć.


Miejsce

Konwent FLAMBERG 2006 „Święto Plonów” odbędzie się w terminie 19-27 sierpnia w Mirowie.


Program

18 sierpnia – dzień przyjazdów

19 sierpnia – LARP Dimmuborgir
– Otwarcie Konwentu i Wielkie Ognisko na przywitanie

20 sierpnia – „Klasyczny” LARP Forgotten Realms IV
– Warsztaty poświęcone mechanice Gry Głównej

21 sierpnia
– Gra Terenowa „Panna Młoda”

22 sierpnia
– LARP „Detroit 2047”

23 sierpnia
– LARP „Altdorf By Night”
– Wielki Jarmark wprowadzający do Gry Głównej oraz turnieje profesyjne.

24 sierpnia
– Gra Główna „Święto Plonów”

25 sierpnia
– Gra Główna „Święto Plonów”

26 sierpnia
– Gra Główna „Święto Plonów”
– Wyniki Gry Głównej, Rozdanie nagród, Zakończenie Konwentu
– Nasza Wielka Impreza Pożegnalna

27 sierpnia
– dzień wyjazdów, czyli wielkie sprzątanie, pakowanie… no i pożegnania.


Organizatorzy

Organizatorzy:

Adam ‚Tilin’ Mnich tilin@flamberg.pl
Mirosław ‚Mejer’ Meyer meyer@flamberg.pl
Tomasz ‚Spazo’ Kmiotek spazo@flamberg.pl
Michał ‚Levis’ Sadyś levis@flamberg.pl


Koszty

Koszt akredytacji wynoszą 70zł. Opłatę uiszcza się na miejscu w Mirowie. Wcześniejsza przedpłata (do końca czerwca) wynosi 55zł. Cena akredytacji obejmuje koszty związane z wynajmem pola biwakowego (w tym woda, wywóz śmieci), oraz udział we wszystkich atrakcjach przewidzianych w programie konwentu. Jest to cena uczestnictwa w konwencie, niezależna od czasu waszego pobytu na nim, czy też ilości gier w których weźmiecie udział.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod: tilin@flamberg.pl .

Osoby w wieku poniżej 15 lat nie mogą normalnie uczestniczyć w konwencie FLAMBERG 2006. Prosimy o kontakt jeśli ktoś dorosły chciałby wziąć ze sobą taką osobę. Wszyscy niepełnoletni uczestnicy którzy ukończyli 15 rok życia, aby uczestniczyć w konwencie muszą mieć oświadczenie podpisane przez rodziców. Jego wzór już wkrótce będzie do pobrania.

Zmiany:

– Każdy kto przyjedzie z powodu czy też przy okazji Flambergu do Mirowa w weekend kończący nasz zlot zapłaci tylko 25zł. Dzięki temu będzie miał okazję wziąć udział w wielkiej imprezie pożegnalnej, którą postaramy się zorganizować na Zamku.

– Jeśli czyjś pobyt na Flambergu ma nie przekroczyć dwóch, max trzech dni to również może liczyć na zniżkę akredytacyjną oraz prawo udziału w LARPach innych niż Gra Główna. (niezależnie od czasu pobytu, aby wziąć udział w Grze Głównej należy zapłacić całość akredytacji) W takim przypadku prosimy jednak o zapowiedź mailową pod tilin@flamberg.pl Dzięki takim ustaleniom konwent będą mogli odwiedzić nie tylko starzy wyjadacze którym nie uda się wyrwać na całość imprezy ale również ludzi którzy chcieliby pierwszy raz w ramach „taniej” próby zobaczyć na czym polega zabawa na naszej imprezie.

Ale UWAGA – wszystkie takie sytuacje ustalamy mailowo – na konwencie nie będzie rozmów i targów, obowiązywać będzie jedna stawka –> Pełna Akredytacja.


Podziel się.