Flamberg

0

Mirów, 2003

Data rozpoczęcia: 2003-08-16
Data zakończenia: 2003-08-21
Miejscowość: Mirów


O imprezie:
Komentarz Redakcji

Flamberg jak feniks z popiolow – odrodzil sie. Pomimo niedawnych ogloszen jakoby mial sie nie odbyc wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze jednak bedzie. Flamberg to trwajacy jeden tydzien wyjazd pod namioty. Nie bedzie tam prelekcji ani typowego stuffu konwentowego. Za ta bedzie mozliwosc zagrania w 2 gry terenowe – inaczej larpy. Roznica polega na tym iz w gra terenowa bardziej przypomina fabularne harcerskie podhody niz znanego z niewielkich salek konowych larpa wodowego :) Pierwsza gra to Raashtramskie fantasy a durga Fallout. Obowiazkowe stroje.
Notka historyczna: Flamberg wyrosl z dawnych Gladionow.

Informator Konwentowy

Informacje Ogólne

Flamberg 2003 jest tygodniowym konwentem miłośników fantastyki, rpg i – ostatnio – militarystów najróżniejszej maści, spotykających się na namiotowisku w Mirowie (Jura Krakowsko-Częstochowska, skałki wapienne, lasy, zamek, jaskinie). Wszyscy rozstawiamy namioty i wszyscy dobrze się bawimy. Co dzieje się w czasie Flamberga? Dużo LARPów (dla tych, którzy nie wiedzą – LARP, od angielskiego Live Action Role Playing, oznacza granie w gry fabularne na żywo, z przebieraniem się za postaci, w przypadku Flamberga gronie kilkudziesięciu osób), w tym dwa dwudniowe. Dużo ognisk i śpiewania do późna (naprawdę późna) w noc. Niemal zawsze tydzień przepięknej pogody, z niebem bez jednej chmurki. Restauracja i bar (nazywany B.A.R.), w których można przesiadywać (i przesiaduje się) czy to nad piwem, czy nad coca colą.

Jakie są warunki sanitarne?

Na namiotowisku zainstalowana jest pompa, dająca czystą wodę. Zainstalowany jest regularnie opróżniany kontener na śmieci. W barze i w restauracji znajdują się ubikacje, do tego we wsi można zapłacić za wzięcie prysznica z gorącą wodą. Uwaga – bardzo prosimy nie traktować ubikacji w barze i w restauracji jako łazienek do mycia się. Jasne – po to jest zlew, ale w rezultacie jedna myjąca włosy dziewczyna potrafi zablokować rano na pół godziny łazienkę – wtedy, gdy akurat jest najbardziej potrzebna.


Miejsce

Zaczynamy od znalezienia połączenia do Myszkowa. Myszków leży na linii kolejowej między Zawierciem a Częstochową – jakieś cztery stacje pociągu osobowego za Zawierciem jadąc w stronę Częstochowy. Z wielu miejsc można też do niego trafić PKSem. W Myszkowie sprawdzamy PKSy. Najlepiej wziąć jadący prosto do Mirowa, z Bobolic czy innego pobliskiego przystanku trzeba będzie trochę się przejść. Kiedy jesteśmy już w Mirowie… jesteśmy na miejscu. Wystarczy zapytać kogokolwiek o pole namiotowe.


Program

Tegoroczna formuła Flambergu różni się od zeszłorocznej. Rok temu uczestniczyliście w trzydniowej grze terenowej w świecie Raashtram. Wyszła świetnie i w tym roku postanowiliśmy sprawdzić w końcu jak to jest z różnicami między różnymi typami gier. Dlatego w tym roku raashtramska gra terenowa będzie wyglądała inaczej – będzie trwała dwa dni, ale bez drużyn i bez duchów opiekuńczych. Każdy będzie miał własną rolę (grupy również będą, ale nie jako formalne drużyny). W organizację tej gry wkładamy wiele pracy i serca, i zapewniamy, że ci z Was, którzy pragną poczuć i dotknąć Rashtram będą zachwyceni.

I… niespodzianka! Zamiast jednej gry terenowej będą dwie! Lucas, organizator świetnie przyjętego rok temu larpa Fallout, w tym roku organizuje go jako drugą grę terenową – trwać będzie również dwa dni! Wszyscy falloutomaniacy, neuroshimowcy, madmaxiarze i militaryści powinni już zacząć przygotowywać sobie stroje i czyścić swoje giwery (te na 6mm plastikowe kulki). Szczegółowe informacje niedługo.

Poza tym w Mirowie czeka Was ogrom atrakcji! Będą LARPy, konkursy, będzie Wasze ulubione „Radio Flamberg”, nie zabraknie „bitwy o zamek”, no i oczywiście naszego podziękowania za Wasz przyjazd – czyli „Wielkiej Imprezy Końcowej”. Będzie miała miejsce premiera nowej wspaniałej gry, która godnie zastąpi BloodBowla. Urządzimy Rashtramskie Igrzyska Sportowe, które będą pełne nagród i zabawy (nie tylko sportowej). No i oczywiście będą ogniska, śpiewy, nocne wyprawy na zamek, sesje RPG w skałkach, niezapomniane wieczory w Sajgonie, a w czasie trwania Flamberga pogoda jest zawsze piękna i możemy niemal obiecać doskonałą opaleniznę! No to podsumujmy!

Tygodniowe wakacje pod namiotami za 40zł. Na miejscu ujęcie czystej wody (płatne prysznice w domach w wiosce), dwa bary z ciepłym jedzeniem (dla konwentowiczów zniżka na piwo!), dwa sklepy, pole namiotowe z doskonałym dojazdem (przystanek PKS jest tuż obok), drzewa, skałki, zamek, w dzień słońce, w nocy ogniska i piwo :)
Dwudniowa gra terenowa w świecie Raashtram
Dwudniowa gra terenowa w świecie Fallouta
LARPy (w tej chwili zgłoszone trzy)
Bitwa o zamek
Rashtramskie Igrzyska Sportowe
Konkursy
I uwaga – naszym sponsorem jest wydawnictwo Portal – będzie można wygrać sporo nagród i to dobrych!

To wszystko – tygodniowy konwent z mocą atrakcji – za jedyne 40zł. Planujcie wakacje!


Organizatorzy

Role i udział w dwudniowym larpie Raashtram: Michał „Szyszak” Skowronek (m.szyszak@wp.pl)
Role i udział w dwudniowym larpie Fallout: Łukasz „Lucas” Wiśniewski
Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i reklamą: Piotr „Nurglitch” Smolański (webmaster@flamberg.prv.pl)
Techniczna organizacja konwentu: Adam „Tilin” Mnich (organizacja@flamberg.prv.pl)


Podziel się.