Olkon

0

Olsztyn, 2006

Data rozpoczęcia: 2006-09-02
Data zakończenia: 2006-09-03
Miejscowość: Olsztyn

Cena: 15 zł

O imprezie:
Komentarz Redakcji

Komentarz Informatora już wkrótce…

Jakub 'borg' Rzepecki

Informacje Ogólne

Olsztyn zawsze dążył do robienia imprez o tematyce mangi, anime, RPG i fantasy. Od dwóch lat zabrał się do tego z jeszcze większym niż cześniej zapałem.

Efektem tychże starań jest OLKON. Będzie to już trzecie warmińsko-mazurskie spotkanie fanów, które odbędzie się w Olsztynie. Ze względów formalnych nazwa z KAŁASZNIKONU została zmieniona na OLKON i nagle znaleźli się sponsorzy i ludzie gotowi pomagać nam w organizacji imprezy. Teraz wspólnymi siłami tworzymy imprezę, która wpisze się na stałe do konwentowego kalendarza Polski. A w przyszłości całego świata :D


Miejsce

Konwent odbywa się w dniach 2-3 września 2006 r. Rozpoczyna się w sobotę 2 września o godzinie 10:00 a kończy w Niedzielę 3 września o godzinie 16:00.

Teren konwentu to Katedra Informatyki i Matematyki
Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który jest zamykany w godzinach 23:00 – 6:00 w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy. W czasie tym wszelkie atrakcje odbywają się wyłącznie na
terenie konwentu.

Miejsce gdzie możecie zostawić sprzęt i swoje rzeczy będą to wyznaczone pomieszczenia do spania zwane często jako „Sleep Room” musicie posiadać karimatę i śpiwór aby na czymś wygodnym leżeć a wieczorem wyspać się w tym miejscu. Staramy się abyście mogli tam wygodnie leżeć i spać pod względem Akustycznym czyli chcemy aby wam muzyka żadna nie przeszkadzała w wyspaniu się. Macie do dyspozycji oczywiście wygodne warunki sanitarne na wszystkich dostępnych piętrach dla was.

Dojazd:

Dojazd do multimedialnej biblioteki „Planeta 11” spod dworca głównego w Olsztynie

Wychodząc z dworca głównymi drzwiami udajemy się na przystanek autobusowy. Tam patrzymy na rozkład jazdy linii numer „20”. Przystanki muszą być ułożone w ten sposób:

1. Dworzec <= Na tym przystanku teraz jesteś
2. Partyzantów
3. 1 Maja
4. Piłsudskiego/centrum
5. Piłsudskiego/Planetarium <= Tu musisz wysiąść
6. Piłsudskiego/Urania
…..
15. Pieczewo pętla

W momencie kiedy wyszliśmy z autobusu, mamy przed oczami dosyć duży trawnik, oraz chodnik idący pomiędzy nim. Kierujemy się na ten chodnik. Już po drodze powinniśmy zobaczyć napis „Planeta 11”. Kierujemy się tam, i wchodzimy do środka. Tym sposobem dotarliście już do Planety 11

W sumie po wyjściu z autobusu na przystanku „Piłsudskiego/Planetarium” wystarczy kierować się w lewą stronę i od samego przystanku da się zauważyć „planetarium” co jest połączone praktycznie z „Planeta 11” i stąd na konwent już traficie po mapce jaką można ściągnąć na stronie.

W razie jak ominiecie przystanek co może komuś się zdarzyć proszę wysiąść na przystanku licząc na to że o jeden się zagapiliście cały czas po wyjściu z autobusu w prawo nie przechodząc przez ulice na drugą stronę kierujecie się prosto do przystanku co ominęliście i potem już wiecie co dalej robić macie.


Program

Na konwencie odbędzie się wiele paneli dyskusyjnych, konkursów, Sesji Rpg, Larp’y, Anime, Warsztaty, Planszówki, Truniej GO, Turniej Bitewniaka, DDR oraz spotkań z pisarzami. W celu zapoznania się z dokładnym harmonogramem imprezy zapraszam wszystkich na oficjalną stronę konwentu, gdzie znajdować się będą aktualizowane na bieżąco dane.

— Ze strony: —

Informację co do samego OLKONU i jego tematyki jest bardzo mieszana i nie jednolita ponieważ na konwencie są przewidywane następujące atrakcje jakie was mogą zainteresować:

• Sesje Rpg – Będziecie mogli brać udział w walce pomiędzy złu lub jako samo zło w krainie fantasy gdzie będą wam prowadzić mistrzowie gry zwani jako MG. Gra polega na klimatycznym odgrywaniu słownie postaci jaką sobie stworzycie jak byście byli tam jako wasz bohater ulubiony gdzie wszystkie dane waszej postaci są umieszczane na karcie postaci. Gra polega na formie narracyjnej bądź mechanicznej pierwsza z nich polega na odgrywaniu większości gry słownie a druga z nich przy użyciu kostek od 4 ściennych do 100 ściennych zwanych k4, k6, k8 ,k10 ,k12, k20 ,k100.

• LARP – Live Action Role Playing, czyli na polskie tak zwana gra Rpg na żywo polegające przeważnie na przebraniu się w klimatyczny strój danego czasu jaki dobywa się zabawa i odgrywaniu jak w teatrze swojej roli pod czas tej zabawy.

• Panele Dyskusyjne – Częsta sprawa na Konwentach czyli dyskusje na różne tematy dotyczące filmów, muzyki, gier, systemów, Anime, Mangi, itd. Będziecie mogli przedyskutować pewnie nie jasności bądź też brać udział w tematach jakie was interesują.

• Konkursy – Ulubiony przez wiele osób branie udział w konkursach gdzie to możecie wygrać różne nagrody nie zawsze się wysilając przy tym.

• Turniej Bitewniaka – Znacie już sławne figurki z fantasy, którymi się gra (walczy) przy odpowiednich zasadach do odpowiedniego rodzaju figurek jak Warhammer 40 k bądź inne. Będziecie mogli wziąć udział w Turnieju Bitewniaka albo i jeśli nie macie ochoty albo figurek można obejrzeć walki innych i poznać zasady na czym ta gra polega.

• DDR – Dance Dance Revolution, jeśli jesteś żywiołowym człowiekiem i masz bardzo ponad wiele energii jaką chcesz spalić i przekonać się ile potrafisz wytrzymać na macie do tańca. To zapraszamy i życzymy miłej zabawy dla każdego przy ulubionej muzyce.

• Filmy – Będziecie mogli obejrzeć Anime i różne filmy o danej kulturze. Tytuły będą ciekawe i każdy znajdzie coś dla siebie na pewno i nie jedno nawet.

• Rozmowy z Pisarzami – Chcesz poznać jakiś bardzo interesujących ludzi co piszą ciekawe teksty i książki? Bardzo chętnie wam w tym pomożemy i będziecie mogli poznać paru z nich zadając im pytania i dowiadując się znacznie więcej o ich pracy.

• Konsole – Dla bardzo zagorzałych fanów gier konsolowych mamy atrakcje dość porywająca i czaso chłonną jaką jest właśnie granie na konsolach jakie damy wam do dyspozycji. Każdy znajdzie tutaj swój tytuł i będzie mógł wykazać się.

• Stoiska Wydawców – Chcecie coś kupić a nie macie jak? My wam to ułatwiamy zapraszając wydawców od różnych dziedzin gdzie będziecie mogli się zaopatrzyć we wszystko co wam trzeba z danych dziedzin Rpg, Fantasy, Anime, itd.


Organizatorzy

Olsztyński Klub Fantastyki
Planeta 11
Su-Corporation


Koszty

Na konwencie OLKON zapowiadamy jako Organizatorowie, że mamy zamiar wprowadzić zniżki mające na celu pokazać, że jeśli osoba ma ambicie i chce jakoś się przyczynić do powodzenia zabawy będzie za to solidnie wynagrodzona w miarę pokazania na ile go stać a nagroda dla takiej osoby będzie w formie zniżki na Identyfikator bądź dostania specjalnego Identyfikatora Pomocy w Konwencie.

OLKON zapowiada następujące ceny biletów obowiązujące na Konwencie „OLKON 2006”:

Identyfikator Dniowy – 10zł
• Sobota – 10zł
• Niedziela 10zł
Identyfikator Pełny – 15zł
• Sobota, Niedziela – 15zł

W przypadku, gdy uczestnik imprezy współuczestniczy w przygotowywaniu atrakcji takich jak na przykład prowadzi sesję RPG, organizuje panel, organizuje konkurs, uczestniczy jako twórca projektu LARP, wspomaga sprzętowo nas, prowadzi zabawy, bądź jakoś się zasłużył wyjątkowo i tak dalej za zgodą i wiedzą Organizatorów.

Zwrócona zostaje mu uzgodniona z organizatorami część kwoty bądź jak to będzie częściej bywać ustalane przed konwentem jego wsparcie na konwent i od ręki dostarczenie odpowiedniego Identyfikatora za odpowiednią cenę bądź ustalenia jego dokonań.


Podziel się.