ORKON 2012 – Świat się zmienia , Historia Trwa

0

Smoleń, Pilica, 2012

Data rozpoczęcia: 2012-07-14
Data zakończenia: 2012-07-29
Miejscowość: Smoleń, Pilica
Adres: Ośrodek Parków Krajobrazowych w Smoleniu

Cena: 100 zł
Limit miejsc: nielimitowany

O imprezie:
Orkon to największy i najstarszy w Polsce konwent fabularnych gier terenowych (czyli LARPów, Live Action Roleplays) fantasy. Odbywa się co lipiec na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej od 1991, a liczba uczestników w ostatnich latach sięga około 350 osób. Obecnie odbywa się 21 edycja konwentu!

Orkon trwa zwykle 14 dni, z czego trzy dni to Gra Główna — duży LARP osadzony w autorskim świecie fantasy. Świat Gry Głównej, zwany światem orkonowym, powstał specjalnie na użytek konwentu.  Kolejne edycje Orkonu kontynuują historię tego fikcyjnego świata.  W tym roku świat gry dozna poważnych zmian, dzięki czemu każdy nowy uczestnik będzie mógł go poznawać na równi z doświadczonymi „Orkonowiczami”.

Podczas pozostałych dni odbywają się krótsze LARPy w znanych Settingach. W tym roku zapraszamy zwłaszcza na dwudniową grę w Świecie Warhammera.

Orkon odbywa się w wsi Smoleń, pod Pilica, 8 km od Ogrodzieńca, około 20 km od Zawiercia. W ramach akredytacji zapewniamy pole namiotowe z wygodnym węzłem sanitarnym, na miejscu jest bar konwentowy, 2 km od obozowiska – niewielki, ale orzeźwiający zalew.

Orkon gromadzi miłośników fabularnych gier terenowych fantasy z całej Polski; od wielu lat orkonowicze stanowią zżytą społeczność. Zapraszamy wszystkich chcących wcielić się w mieszkańców odgrywanego świata — wymagane są: wyobraźnia, przebranie i rekwizyty, chęć do wspólnej zabawy i ukończone 18 lat (względnie ukończone 15 lat oraz towarzystwo opiekuna).

Adres organizatorów Orkonu 2012 to: orkon2012@gmail.com
Organizatorem Orkonu 2012 jest Anna Kaiper

 

Podziel się.