LubLarp Festiwal 2017 pod patronatem Informatora Konwentowego

0

Tegoroczny LubLarp Festiwal to czwarta edycja lubelskiego festiwalu larpowego. W tym roku pod naszym patronatem. Na pewno warto tam być już w grudniu, bo zapowiada się:

Grudzień pod znakiem larpowych debiutów i premier.

Organizatorzy LubLarp Festiwalu zachęcają miłośników fantastyki do próbowania swoich sił w larpach – zarówno w graniu, jak i w tworzeniu. Program czwartej edycji imprezy stawia na nowe tytuły i nowych twórców. Każdy może zgłosić swój scenariusz.

Czwarta edycja lubelskiego festiwalu larpowego odbędzie się w weekend 8-10 grudnia i będzie bardzo różniła się od trzech poprzednich. Po pierwsze, zagości w nowoczesnym budynku Centrum Spotkania Kultur. Po drugie, planowane są trzy niezależne nitki programowe. Po trzecie, organizatorzy zachęcają do zgłaszania gier premierowych i debiutanckich. W tym celu powstał konkurs, w którym zostanie wybrana między innymi najlepsza premiera LubLarp Festiwalu.

Ciekawym rozwiązaniem, które ma nakierować twórców i pomóc uczestnikom w wyborze gier, są hashtagi. Będą nimi oznaczone poszczególne tytuły. Warto zwrócić uwagę na #remix, który zachęca do tworzenia larpowych kolaży, pastiszy i mash-upów czy #import, promujący tłumaczenie sprawdzonych zagranicznych tytułów. Na liście znalazły się także #crossplay, zakładający możliwość gry postacią innej płci oraz #unisex, w którym role są niezależne od płci graczy. Pełną listę hashtagów można znaleźć na stronie LubLarpa.

Zgłoszenia punktów programu prowadzone są przez formularz online i trwają do 15 października. Wszyscy, którzy chcieliby napisać swojego pierwszego larpa, ale jeszcze się wahają, brakuje im weny, utknęli w procesie albo po prostu nie wiedzą, od czego zacząć, mogą napisać do organizatorów po poradę i pomoc na adres debiut@lublarp.pl.

Program festiwalu poznamy na początku listopada.

 

Podziel się.