Pyrkon 2020 – goście

0

Tegoroczna edycja Pyrkonu odbędzie się tradycyjnie już na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 8 – 10 maja 2020 roku. Konwent ten jest jedną z największych imprez w kraju, podczas której fani różnych fandomów mogą wspólnie przeżyć niezapomniane chwile. Organizatorzy wydarzenia zapraszają wielu interesujących gości, także z zagranicy. Ich sylwetki przybliżamy poniżej:

Magdalene Visaggio 

– scenarzystka, twórczyni dzieł takich jak Eternity Girl (DC comics) oraz Kim & Kim (Black Mask Studios), które zostały nominowane do nagrody Eisnera oraz GLAAD Media Awards. W 2020 roku na kanale SyFy będzie można obejrzeć jej Vagrant Queen .

Catherynne M. Valente

– poetka, pisarka, autorka opowiadań oraz krytyk literacki. Jej twórczość określa się mianem mythic fiction. W swoich dziełach można zauważyć inspiracje zaczerpnięte z baśni, mitologii oraz klasyki literackiej. Laureatka nagrody Jamesa Tiptree The Orphan’s Tales: In the Night Garden oraz Mythopoetic Award.

Rebecca F. Kuang 

– pisarka, autorka The dragon Republic oraz debiutanckiej Wojny makowej, która trafiła na listy Timesa, Amazona, Goodreadsa i Guardiana jako jedna z najlepszych książek 2018 roku. Wygrała nagrodę Crafworda oraz Compton Crook Award. Jest także nominowana do Nebuli, Locusa i World Fantasy Award.

Marcin Sergiusz Przybyłek

– autor powieści science fiction, zadebiutował w czerwcu 2000 roku w miesięczniku Świat Gier Komputerowych, tworząc rubrykę Grao Story. Stworzył zbiór dwunastu opowiadań Gamedec. Granica rzeczywistości.

Paweł Marszałek

– kierownik Katedry Pieniądza i Bankowości UEP, autor kilkudziesięciu publikacji z ekonomii, finansów i bankowości. Jest także głównym redaktorem wydawnictwa Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Robert M. Wegner 

– autor powieści fantastycznych, najbardziej znany z wielokrotnie nagradzanych Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Zadebiutował w 2002 roku dziełem Ostatni lot Nocnego Kowboja, które ukazało się  w miesięczniku Science Fiction.

Monika Laprus – Wierzejska 

– rysowniczka komiksów, autorka Exist ufundowanego w ramach zbiórki crowdfundingowej. Niedawno zaczęła pracę nad kolejnym tomem swojego komiksu EXIST: DIRT.

Edward James Olmos

– utalentowany baseballista, czempion wśród pałkarzy w lidze Golden State. Muzyk, który sam nauczył się gry na pianinie oraz aktor. Zadebiutował rolą narratora w musicalu Zoot Suit. Spektakl trafił na Broodway. Znany jest z wielu ról w takich filmach jak Wolfen, Blade Runner, Miami Vice, Blade Runner 2049 i wiele innych.

Rafał Szłapa

– absolwent ASP, twórca Blera, grafik znany z wielu licznych prac m.in ilustracji książkowych, projektów do gier komputerowych, planszowych i karcianych. Zadebiutował również na rynku amerykańskim jako autor rysunków komiksowych dla wydawnictwa Capstone.

Katarzyna Witerscheim

– autorka komiksów internetowych, twórczyni projektu instagramowego 1905Regi. Znana z takich dzieł jak Slovonica (zbiór słowiańskich opowieści) czy Helena Wiktoria (komiks historyczny).

Michał Gołkowski

– lingwista, historyk wojskowości, antropolog kultury oraz tłumacz. Zadebiutował książką opartą na uniwersum S.T.A.L.K.E.R. pt. Ołowiany Świt. Autor nie próżnuje i zasypuje wydawnictwo wręcz hurtową ilością nowych tytułów.

John Kovalic

– ilustrator, twórca komiksów m.in Dork Tower czy Dr. Blink: Superhero Shrink. Wykonał także ilustracje do karcianki Munchkin, gry towarzyskiej Apples to Apples, oraz Pokéthulhu. Jego prace pojawiły się w New York Times i Washington Post. Jest także jednym z założycieli firmy Out of the Box Games i wydawcą gry Whad’Ya Know?

Jason Durall

– pisarz, korektor, edytor, konsultant i menedżer w branży gier RPG od prawie 25 lat. Pracował m.in przy Achtung! Cthulhu czy Amber Diceless oraz wielu innych, różnych produkcji

Trudi Canavan

– pisarka, projektantka i ilustratorka. Zadebiutowała historią Szepty dzieci mgły za co otrzymała nagrodę Aurealis. Międzynarodowym hitem okazała się Trylogia Czarnego Maga Powieść została przetłumaczona na kilkanaście języków.

 

Nie jest to pełna lista gości i do czasu startu imprezy wzbogaci się z pewnością o kilka interesujących nazwisk. Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę po kolejne PyrNewsy.

Podziel się.