PyrkONline – start w piątek!

0

Pamiętacie o tegorocznej edycji Pyrkonu, w wersji online? W piątek 9 października, o godzinie 16:00, startuje pyrkonline’owy maraton! Organizatorzy zapraszają Was na dwa tygodnie wydarzeń, spotkań i zakupów – oczywiście u Waszych ulubionych sprzedawców.

Nie zabraknie też specjalnych identyfikatorów! Gotowe wzory (dwa do wyboru) możecie pobrać ze strony

9 października spotka się z Wami Maciej Kur, scenarzysta komiksów (współtworzy serię „Lil i Put”i kontynuuje kultowego „Kajka i Kokosza”) oraz filmów animowanych.

 
Na sympatyków anime, którzy chcieliby, ale nie za bardzo wiedzą jak się za ten temat zabrać, czeka Łukasz Kaczmarek – organizator konwentów mangowych, juror w plebiscycie Crunchyrolla The Anime Award. Trudno o lepszego przewodnika! Jego prelekcja-mapa najważniejszych, najciekawszych propozycji pomoże Wam w nawigacji po świecie anime.
 
10 października, czyli w Dzień Gier Planszowych, będziecie mogli posłuchać o:
  • Klasyfikacja gier planszowych – według stylu, kategorii lub odbiorcy o planszówkach opowie Paweł „Pablo” Kurnatowski.  
  • Historia gier planszowych w Polsce – w tym wypadku wiedzą i doświadczeniem podzieli się ponownie wspomniany już Pablo; kilka słów o pierwszych tytułach na rynku, rozwoju wydawnictw i ludziach, którzy w rozwoju pomagali. 
  • Jak zaprojektować swoją grę planszową – o projektowaniu gier opowiedzą Radek Ignatów oraz Pablo, a przy okazji odpowiedzą na dręczące Was w tej dziedzinie pytania.
Program PyrkOnline, wraz z opisami punktów, znajdziecie na specjalnej stronie. Jest tam również zegar, który odmierza czas do startu wydarzenia! 
 
Jeśli czujecie, że ominęły Was wspaniałe pyrkonowe zakupy, odkopcie swoje wishlisty! Specjalnie zniżki – nawet do 40% – czekają, między innymi, przy wirtualnych stoiskach REBEL.pl, Black Monk Games, Cube, Q-workshop, Dom Wydawniczy REBIS, SuperBuzz Polska, Steel Hog, Portal Games. 
Podziel się.