Tsuru Japan Festival – garść informacji

0

Już za nieco ponad tydzień odbędzie się piąta edycja rybnickiego festiwalu, będącego rajem dla fanów japońskiej kultury. Jak co roku organizatorzy przygotowują masę atrakcji, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Uwielbiasz cosplay? To proszę bardzo – konkurs strojów, który oceniać będą: Kicking Machine, Blink’s Cos-Cave oraz Kayo Corner. (Przypominamy także, że zgłoszenia na konkurs trwają do 5 listopada, tak więc śpieszcie się!) A może coś do rozruszania kości? Organizatorzy w tym roku zaplanowali oprócz tradycyjnego DDR, także imprezę prowadzoną przez DJ’a.  Do tego doliczmy masę planszówek, karaoke, salę z grami wideo i oczywiście panele tematyczne.

Jakby tego było Wam mało, w tym roku na Tsuru zagoszczą specjalni goście:

  • Piotr Milewski – podróżnik, pisarz, fotograf.  Autor książek: „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” (2014) oraz „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” (2015). Na konwencie poprowadzi panel o Japonii, w którym opowie o podróżowaniu po tym kraju.
  • Marco Kubiś – ilustrator i youtuber.  Zgromadził już 300 tysięcy subskrypcji na YouTube i ponad 25 mln wyświetleń, ale jak sam twierdzi, to tylko część jego widowni.  Odbędzie się z nim spotkanie autorskie, po którym będzie można zdobyć jego autograf.

 

Tsuru Japan Festival odbywa się 11-12 listopada w Rybniku, a jak dojechać, możecie znaleźć na tej stronie.

 

 

Podziel się.