20-lecie cosplayu w Polsce na Magnificon EXPO 2018

0

Konkursy cosplay to jedna z najbardziej obleganych atrakcji każdego konwentu. I nic w tym dziwnego. Kto nie chciałby zobaczyć swojej ulubionej postaci z gry czy serialu na żywo? A jeszcze lepiej jest spotkać taką osobę podczas przechadzania się między stoiskami i zrobić sobie z nią zdjęcie.

Może to dla niektórych dziwne, ale właśnie 20 lat temu odbyły się pierwsze konwenty na których organizowano tego typu konkursy.  Aby uczcić ten okrągły jubileusz organizatorzy Magnificonu EXPO 2018 postanowili  oprócz stałych atrakcji związanych z tym hobby dodać kilka nowości. Jakich dokładnie? Dowiemy się już wkrótce.

Uczestnicy zeszłorocznej edycji z pewnością pamiętają głośny musical na podstawie „Yuri on Ice”. Także w tym roku grupa postanowiła spróbować swoich aktorskich sił w kolejnym przedstawieniu. Tym razem na warsztat wzięli popularną od kilku lat serię „Shingeki no Kyojin”, albo jak kto woli „Attack on titan”.  Musical ma odbyć się w sobotę 23 czerwca o godzinie 15:30 na Mainie. Czego możemy się spodziewać? Patrząc na zeszłoroczną edycję, na pewno świetnej zabawy i kostiumów na wysokim poziomie oraz polskich coverów piosenek nie tylko z serii.

Przypominamy, że Magnificon EXPO odbywa się w dniach 22-24 czerwca w Krakowie, a bilety są dostępne w systemie nagato.

 

Podziel się.