Aicon 2020 – cosplayowy zawrót głowy

0

Mamy nie małą gratkę dla cosplayerów dotyczącą tegorocznej edycji konwentu Aicon, który odbędzie się 14-15 marca w Rybniku! Organizatorzy w tym roku podjęli się aż 3 konkursów cosplay, w tym eliminacjami na arenę międzynarodową.

Poniżej zamieszczamy krótki opis konkursów, jakie na Was czekają.

Cosplay World Masters – to konkurs solowy, którego finał odbędzie się 16 maja 2020 podczas Iber Anime w Lizbonie. Już dwukrotnie nasi reprezentacji zajęli tam miejsce na podium! Za to same eliminacje do konkursu po raz pierwszy w Polsce zagościły w 2015 roku.
 
Clara Cow’s Cosplay Cup – jest konkursem grupowym, przeznaczony dla duetów, którego finały odbędą się tym razem w Almelo podczas Animeconu Classic (poprzednio odbywały się w Hadze oraz Rotterdamie). Organizatorzy podkreślają, że jest to najbardziej przyjazny i bezstresowy z międzynarodowych konkursów. Z ciekawostek Polska może się pochwalić zajęciem II miejsca w 2016 roku. 
 
Oraz nie zabraknie samego w sobie lokalnego konkursu cosplay, który będzie w sam raz dla osób, które chcą spróbować swoich sił w tej kategorii konkursów.
 
Wypatrujcie IK na Aiconie!
Podziel się.