Animatsuri 2018 – (większa) garść informacji

0

Do konwentu Animatsuri 2018 pozostał już niespełna tydzień! Dlatego też przychodzimy do Was z kilkoma istotnymi (lub mniej) informacjami dotyczącymi wydarzenia.

Zacznijmy od kwestii, która z pewnością zainteresuje większość uczestników. Jak wiadomo konwenty to ciężki czas dla portfeli uczestników, bo prócz dziesiątek wystawców którzy kuszą swoimi produktami, trzeba przecież coś zjeść, a konwentowe stoiska gastronomiczne często do najtańszych nie należą. Dlatego w tym roku organizatorzy postanowili trochę wesprzeć Wasz budżet i do każdej zakupionej wejściówki – dzięki uprzejmości firmy OYAKATA – dodaje darmową zupkę chińską.

No dobrze, skoro do konwentu zostało tak niewiele czasu, warto wspomnieć także o atrakcjach:

  • Dla zainteresowanych tradycyjną muzyką japońską, został przygotowany niezwykły koncert Katarzyny Karpowicz, która od lat gra na japońskim instrumencie koto.
  • A może coś bardziej współczesnego. Na przykład spotkanie z youtuberkami, prowadzącymi kanały o tematyce mangowej? I tak, na Animatsuri będziecie mogli spotkać się z Belcia70, Selena oraz Midoricat. Oprócz samego spotkania dziewczyny poprowadzą także panele dotyczące rynku mangowego w Polsce.
  • Fani LARP-ów także znajdą coś dla siebie, w końcu tematyką tegorocznej edycji są gry jRPG! Pełen opis klas postaci do wyboru i inne ważne informacje znajdziecie tutaj, a na tej stronie możecie rozwiązać krótki test, który podpowie Wam do której frakcji najbardziej pasujecie.

Dodatkowo na konwencie organizatorzy zaplanowali kręcenie CMV. W związku z tym zapraszają każdego cosplayera, który ma zamiar pojawić się na Animatsuri do wzięcia udziału w tym projekcie. Można zgłosić się na stronie wydarzenia, lub po prostu złapać kamerzystów podczas samego konwentu. Jak ich rozpoznacie? Jak sami twierdzą postarają się mieć koszulki informacyjne, a jeśli się nie uda to spokojnie, taką ilość sprzętu ciężko przegapić.

Przypominamy, że konwent Animatsuri 2018 odbywa się w dniach 20-22 lipca w Warszawie.

Podziel się.