Cytadela 2019 – wieści dla nocujących

0

W tym roku Organizatorzy Festiwalu Fantastyki Cytadela postanowili zadbać o Wasz komfort i zapewnić nocleg na terenie imprezy. W tym celu przygotowany został bezpłatny sleeproom zajmujący trzy sale na II piętrze Wieży Czerwonej. Dzięki temu, uczestnicy mogą przebywać na imprezie od 14:00 w piątek do 16:00 w niedzielę. Przy czym nocleg ten zagwarantowany jest wyłącznie posiadaczom karnetów

Skorzystanie z tego wariantu wiąże się również z koniecznością posiadania obuwia na zmianę! Zatem pamiętajcie o zapakowaniu „kapci” przed wyjściem z domu. 

Jeśli nie posiadacie karnetu lub nie chcecie skorzystać z możliwości spania w sleeproomie, możecie rozstawić namiot (strefa poza terenem festiwalu), co jest jednak dodatkowo płatne. W kasie trzeba będzie uiścić kaucję w wysokości 20 zł (ważne: Organizatorzy proszą o odliczone kwoty), która zostanie zwrócona po uprzątnięciu terenu wokół namiotu. Opłata za namiot o rozmiarach maksymalnie dla 4 osób wynosi 20 zł za cały festiwal, niezależnie od ilości osób faktycznie w nim śpiących.

W strefie namiotowej panuje całkowity zakaz palenia ognisk, korzystania z butli gazowych oraz spożywania alkoholu (na teren imprezy nie można wnosić własnego alkoholu). Nie ma też możliwości podłączenia się do prądu lub wody. O ile nie będzie możliwości skorzystania z czajników elektrycznych, to zapewniony zostanie punkt ładowania komórek. 

Organizatorzy zwracają się również z prośbą o zabranie latarek oraz uwzględnienie przy pakowaniu odpowiedniej do warunków pogodowych odzieży. 

Z racji ulokowania sleeproomu na piętrze, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie (1+1) nocują na polu namiotowym nieodpłatnie. Jeśli jednak osoby poruszające się na wózkach chciałyby skorzystać z noclegu pod dachem, proszone są o kontakt mailowy (cytadela@brzart.pl) najpóźniej do 17 maja, w celu zapewnienia miejsca noclegowego na parterze budynku.

Na terenie obiektu zapewnione będą prysznice, otwarte tylko o wyznaczonych godzinach, oraz umywalki z bieżącą wodą. Sanitariaty natomiast znajdować się będą w kilku strefach na placu Garnizonu (nie w budynku). 

Cisza nocna w sleeproomie, na klatce schodowej i polu namiotowym obowiązuje od 23:00 do 07:00

Nie ma możliwości wjechania pojazdem na dziedziniec Garnizonu. Jedynym wyjątkiem są kampery, pod warunkiem, że pojawią się do godziny 12:00 w piątek (24 maja) i zostaną aż do 15:30 w niedzielę (26 maja). Opłaty i kaucje pobierane są tak jak za namioty.

Osoby, które chcą zostawić swoje auto na parkingu muszą liczyć się z opłatami pobieranymi przez właściciela obiektu, w systemie automatycznym i w kwocie 10 zł / dzień.

Przypominamy również, że jeszcze do 20 maja można zakupić bilety w ramach III tury

Podziel się.