Dni Fantastyki – garść wieści

0

Na przełomie czerwca i lipca (29.06-01.07) startuje czternasta edycja Dni Fantastyki. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na udział, być może przekonają Was wieści o zaproszonych gościach. Jednym z nich jest Ian R. MacLeod, autor takich powieści jak „Wieki Światła” czy „Dom Burz”. 

Oczywiście nie zabraknie też rodzimych pisarzy. Imprezę odwiedzą między innymi Jacek Komuda, Krzysztof Piskorski, Aneta Jadowska. Dni Fantastyki odwiedzi także Jarosław Boberek, aktor głosowy i dubbingowy, którego głosem przemawia Król Julian czy Kaczor Donald, oraz Michał Przybyła odpowiedzialany za lokalizację gier „Heavy Rain”, „InFamous”, „Rise & Fall Civilizations at War”. 

Przy temacie filmu warto wymienić również Michała Krzywickiego i Dagmarę Brodziak, twórców pełnometrażowego thrillera osadzonego w alternatywnej Warszawie, pt. „Diversion End”. Dni Fantastyki odwiedzi też, po raz pierwszy, Grupa Filmowa Darwin znana z serii „Wielkie Konflikty” oraz popularnej produkcji „Orki z Majorki”.

Na festiwalu pojawi się także Witold Vargas, pisarz i ilustrator, oraz Kate Niemczyk, ilustratorka i rysowniczka komiksowa. Jej debiutancją serią był „Mockingbird” wydawany przez Marvel Comics. Następnie pracowała dla Dark Horse, Valiant czy Titan Comics, a także – dla Blizzard Entertainment.

Część z planowanych atrakcji odbywać się będzie w leśnickim parku, w niebiletowanej strefie programowej. Bilety w przedsprzedaży do strefy biletowanej, można zakupić do 28 czerwca za pośrednictwem systemy biletyna.pl. Karnet (na wszystkie dni) kosztuje 60 zł, karnet wraz z kartą noclegową – 70 zł. Wejściówki na poszczególne dni dostępne będą w kasach na terenie festiwalu, w cenach: piątek 30 zł, sobota 40 zł, niedziela 30 zł, sobota-niedziela 45 zł.

Podziel się.