Avangarda 6

0

Warszawa, 2010

Data rozpoczęcia: 2010-07-22
Data zakończenia: 2010-07-25
Miejscowość: Warszawa

Cena: 40 zł

Strona WWW: http://ava.waw.pl/
O imprezie:
Informacje Ogólne

AVANGARDA 6 jest szóstą edycją ogólnopolskiego konwentu miłośników fantastyki. Jest jedynym tego typu dużym wydarzeniem cyklicznym w Warszawie.
Edycja 2010 odbędzie się w dniach 22-25 lipca 2010, w Zespole Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej przy al. Stanów Zjednoczonych 24. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki ‘Avangarda’.

Avangarda 6 jest przedsięwzięciem składkowym. Uczestnictwo wymaga uiszczenia stosownej składki akredytacyjnej przeznaczanej później wyłącznie na cele pokrycia kosztów organizacji (wynajmu powierzchni, materiałów poligraficznych, ubezpieczeń, kosztów logistycznych etc.). Wysokość składek podana jest w zakładce Akredytacja.

W czasie trwania konwentu przewidziane jest ok. 600 godzin prelekcji tematycznych, konkursów, turniejów, sesji gier fabularnych, gier na świeżym powietrzu i spotkań z zaproszonymi gośćmi.

Pośród planowanych atrakcji znajduje się obszerny, edukacyjny blok historyczny dotyczący czasów PRL – jako okresu ważnego dla historii kraju jak i rozwoju dziedziny kultury, którą stanowi szeroko pojęta fantastyka. Po raz drugi w trakcie Avangardy odbędzie się zlot fanów Science Fiction i serialu Star Trek – ‘TrekSfera’. Ponadto program konwentu z pewnością zainteresuje, każdego kto ceni sobie dobrą powieść fantastyczną, fanów gier RPG, twórczości J.R.R Tolkiena, a także miłośników gier planszowych.

Najmłodsi uczestnicy będą zaś mogli spędzić niezapomniane chwile dzięki atrakcji ‘Interaktywnie z GwiezdneWojny.com.pl’, którą przygotowujemy we współpracy z serwisem internetowym www.gwiezdnewojny.com.pl. Serdecznie zapraszamy rodziców z pociechami do udziału w przygotowywanej specjalnie dla nich niesamowitej wystawie zabawek, gadżetów związanych z uniwersum Gwiezdnych Wojen, do udziału w konkursach z niesamowitymi nagrodami oraz w serii gier i zabaw prowadzonych przez opiekunów w strojach z filmu, zapewniających nie tylko wspaniałe wspomnienia ale i sporą dozę pożywki dla młodej wyobraźni.

W trakcie tegorocznej edycji odbędzie się ogłoszenie laureatów i wręczenie dyplomów literackiej nagrody „Nautilus”

Konwent AVANGARDA 6 ma charakter konferencji z elementami rozrywkowymi. W trakcie jego trwania uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami, spotkać z ulubionymi twórcami oraz wydawcami, zapoznać z najnowszymi odkryciami naukowymi i osiągnięciami techniki.

Cele konwentu AVANGARDA 6:
• propagowanie zainteresowań związanych z fantastyką i rozwojem wyobraźni
• integracja środowiska fanów oraz promocja fantastycznego hobby jako grupy zainteresowań przystępnych i rozwijających cechy kreatywne
• poszerzanie świadomości dotyczącej kultury i najnowszej historii Polski
• promocja miasta Warszawy, jako ośrodka działań kulturalnych o ogólnopolskim zasięgu
• upowszechnianie postaw pro-społecznych poprzez zaangażowanie młodzieży w czynności organizacyjne konwentu

Cel długofalowy:
Długofalowym celem organizowanego przez nas wydarzenia jest odbudowanie lekko już zapomnianej i pomijanej w rozważaniach relacji łączącej fanów z twórcami przedmiotów ich zainteresowań. Relacji przynoszącej korzyści obu stronom. Chcielibyśmy aby, wzorem zachodnim, nasz konwent, był nie tylko spotkaniem fanów z innymi fanami czy twórcami, ale także fanów z wszelkimi nowościami rynkowymi – książkami, grami, akcesoriami itd. Chcielibyśmy z kolei, aby dla producentów konwent nie był tylko okazją do sporadycznego zaprezentowania części swej oferty, ale wartościowym i istotnym elementem działań marketingowych.

Chcielibyśmy swoimi działaniami nie tylko wesprzeć integrację istniejącego środowiska fanów (fandomu), ale przede wszystkim zachęcić pozostałe osoby, zwłaszcza młodzież, do zainteresowania się możliwościami rozwijającego spędzania wolnego czasu, oferowanymi przez rozmaite odmiany fantastycznego hobby. Mamy nadzieję, że jak co roku, dla wielu uczestników będzie to pierwszy konwent w życiu, a niezapomniane chwile jakie z niego wyniosą staną się przyczynkiem nie tylko do rozwoju wyobraźni i wielopłaszczyznowego poszerzania horyzontów, ale również zachęcą do uczestnictwa w innych wydarzeniach tego typu.

Z roku na rok nasz zlot gromadzi coraz więcej uczestników z całego kraju, bardzo dziękujemy za wszystkie dobre słowa oraz uwagi, które otrzymujemy. Dziękujemy również wszystkim, dzięki którym edycje 2008 i 2009 naszego konwentu zdobyły tytuł „Najlepszy konwent lub inna fantastyczna impreza masowa” w plebiscycie internetowego serwisu literackiego Katedra. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że spośród innych wspaniałych związanych z fantastyką wydarzeń to właśnie nam przypadło takie wyróżnienie.

Mamy nadzieję że również w tym roku odwiedzicie nas licznie i wspólnie przeżyjemy kilka wspaniałych chwil. Do zobaczenia na Avangardzie 6. Przyjdźcie i zabierzcie ze sobą znajomych. Połączmy się w ramach ‚wyobraźni kolektywnej’.

Koszty

Pełna 4 dniowa – 40 zł
3 dniowa – 30 zł
2 dniowa 25 zł
1 dniowa:
czwartek – 10 zł
piątek – 15 zł
sobota – 15 zł
niedziela – 10 zł

Podziel się.