BROKILON

3

Brok, 2002

Data rozpoczęcia: 2002-07-13
Data zakończenia: 2002-07-15
Miejscowość: Brok


O imprezie:
Komentarz Redakcji

Impreza polaczona z dniami miasta Brok. Zapowiada sie ciekawie, aczkolwiek jest organizowana pierwszy raz. Pisza o pisarzach, a niestety tych bardzo ciezko sciagnac na nowy kon. Z drugiej strony organizatorzy to Esensja czy Fantazin. To sklad ludzi raczej siedzacych w fanstastyce niz w rpg. Moze przynajmnie czesc fanstastyczna bedzie fanstastyczna:)

Informator Konwentowy

Informacje Ogólne

Gdzie i kiedy?

Brok nad Bugiem, ok. 80 kilometrów od Warszawy w kierunku Białegostoku, w pięknym miasteczku o 500-letnich tradycjach, położonym w Puszczy Białej. Impreza połšczona jest z Dniami Broku i Puszczy Białej, odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2002.

Mapka dojazdu, rozkłady jazdy oraz plan miejsc imprez już wkrótce.

Festiwal odbywać się będzie w oœrodka Binduga, oraz na terenie Miejskiego Oœrodka Kultury i Rekreacji i w Szkole Podstawowej.

Kto?

Organizatorami imprezy sš: Agencja Wydawniczo-Literacka RUNA, Miejski Oœrodek Kultury w Broku,Esensja, Fahrenheit i Fantazin, Urzšd Miasta i Gminy w Broku

Co w programie?

Liczne prelekcje i prezentacje
Spotkania z pisarzami
Dyskusje panelowe
Spotkania z redakcjami pism branżowych (papierowych i elektronicznych)
Prezentacje i turnieje RPG
Ogniska
Konkursy
Występy muzyczne
Walki Wikingów
Wycieczka piesza w ostępy Puszczy Białej

… oraz atrakcyjny program z okazji Dni Broku i Puszczy Białej, jeœli pogoda dopisze, to plaża i basen.

Szczegółowy program podamy już wkrótce.

Z kim można będzie się spotkać?

Wstępne zaproszenia do udziału w imprezie przyjęli m.in. Ewa Białołęcka, Anna Brzezińska, Adam Cebula, Grzegorz Gortat, Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska, Paweł Laudański, prof. Jakub Lichański, Maciej Parowski, Robert Szmidt, Andrzej Sapkowski, Grzegorz Szulc, Wojciech Œwidziniewski, Andrzej Ziemiański, Paweł Ziemkiewicz

Jak dojechać?

Dojazd z Warszawy – z dworca autobusowego Stadion (koszt przejazdu 7 zł) lub do Ostrowi Mazowieckiej albo Małkini, a stamtšd do Broku (ok. 10 km)

Mapka dojazdu, rozkłady jazdy oraz plan miejsc imprez już wkrótce.

Noclegi i zakwaterowanie

Dla uczestników Festiwalu pole namiotowe na terenie oœrodka Binduga, koszt 5 zł od osoby, możliwoœć zakwaterowania w jednym z licznych oœrodków wypoczynkowych w Broku, ceny wynajmu domków od 15 zł., pokojów w pensjonatach od 15 zł/osobę.

Wyżywienie

Uczestnicy Festiwalu w ramach akredytacji otrzymajš jeden goršcy posiłek dziennie przez cały czas trwania imprezy. Dodatkowo można pożywić się na terenie oœrodka Binduga, w restauracji „Pod Rybkš” (ceny w granicach 20-30 złotych), zamówić całodzienne wyżywienie w jednym z oœrodków wypoczynkowych lub skorzystać z licznych, czynnych w mieœcie barów.

Koszt

Akredytacja na trzy dni imprezy – 35 zł przy wpłacie na konto, 45 złotych na miejscu, wejœciówka na jeden dzień 15 złotych.

Wpłat prosimy dokonywać na konto:

Agencja Wydawnicza PCL
65-10201156-1231403981
XV Oddział PKO PB, Warszawa
Prosimy na przekazie wyraŸnie zaznaczyć czego dotyczy wpłata , podać nazwisko osoby wpłacajšcej oraz zachować swój odcinek dowodu wpłaty do okazania przy wejœciu na teren imprezy.

Kontakt

Agencja Wydawnicza PCL, Tomasz Pacyński, tomasz.pacynski@korba.pl

Co poza tym warto wiedzieć?

Brok, niewielkie, urokliwe miasteczko położone jest na wysokiej, nadbużańskiej skarpie, w sercu Puszczy Białej i Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wšskie uliczki, z zachowanš gdzieniegdzie podlaskš i kurpiowskš architektura zapełniajš się w lecie, ożywajš w czasie Dni Broku i Puszczy Białej, dorocznej imprezy o wieloletnich tradycjach.
Termin festiwalu da okazję do poznania atrakcji miasteczka, pozwoli skorzystać z uroków natury, z bliskoœci rzeki i puszczy. Magia Broku, uroda jego sennych uliczek i ciekawych zabytków, uroda Puszczy Białej, Bugu i nadbużańskich łšk, znakomicie nadaje się do tego, by na stałe zagoœciła tu fantastyka. To miejsce jednoczeœnie dalekie od metropolii i bliskie szlakom komunikacyjnym, z dobrym połšczeniem z Warszawš, miejsce, które wspaniale łšczy historię ze współczesnoœciš..Oœrodek Binduga, ze swym zapleczem, pozwoli zapełnić Wasz czas nie tylko prelekcjami i odczytami, pozwoli nadać jakże ważnej częœci nieoficjalnej prawdziwie wakacyjnš oprawę.
Nazwy Festiwalowi Fantastyki użyczył Andrzej Sapkowski, a Brokilon jest chyba najlepszš nazwš dla zwišzanej z fantastykš imprezy, odbywajšcej się w scenerii lasów. Mamy nadzieję, że przy okazji naszego spotkania polubicie to miejsce i będziecie do niego wracać nie tylko na Festiwal, który chcielibyœmy uczynić imprezš cyklicznš.


Podziel się.