BRWIKON

0

Brwinów, 2012

Data rozpoczęcia: 2012-05-18
Data zakończenia: 2012-05-20
Miejscowość: Brwinów
Adres: Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie przy ul. Piłsudskiego 11.

Cena: 10 zł

O imprezie:
W dniach 18 – 20 maja w Brwinowie (25 km od Warszawy) po raz pierwszy zostanie zorganizowany Konwent Fantastyki i Gier Planszowych BRWIKON. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie. Pomaga im w tym świetnie zorganizowana grupa młodych miłośników fantastyki.

Brwikon jest jedynym takim wydarzeniem na skalę regionalną, czyli na powiaty pruszkowski i grodziski. W przedsięwzięciu organizatorów wspiera wiele organizacji i stowarzyszeń m.in. Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki „Avangarda” czy firma Rebel.pl.

Wszystkich, którzy przybędą na imprezę, czekają 3 dni niezapomnianej zabawy. Planowane są m.in. konkursy wiedzy o Gwiezdnych Wojnach, muzyki z filmów fantastycznych, wiedzy o Wiedźminie, koncert zespołów celtyckich, spotkania z pisarzami, wiele prelekcji i oczywiście otwarty non-stop Games Room. Nad doborem tytułów w GR sprawuje opiekę firma Rebel.pl, główny sponsor bloku planszówek, który szykuje np. zawody w otwieraniu paczek na czas.

Grupa Stunt Forces zaprezentuje pokaz walk wiedźmińskich, a nowopowstała Gildia Ziemi Brwinowskiej zrobi prawdziwy fireshow. Z fanami powieści Sapkowskiego spotka się sam Maciej Kwiatkowski, kaskader i odtwórca postaci Geralta z Rivii z serii gier komputerowych Wiedźmin. Opowie o tworzeniu gry, choreografii walk Wiedźmina z potworami oraz technice motion-capture, czyli przenoszeniu ruchów aktora na ekran komputera.

Konwent rozpoczyna się 18 maja (piątek) bawimy się od godz. 16:00 do 22:00, 19 maja spotykamy się od 10:00 do 22:00, a w niedzielę 20 maja, od 10:00 do 16:00 w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie, ul. Piłsudskiego 11.

Wstęp kosztuje 10 zł za całe 3 dni zabawy. Dla uczniów i studentów przewidziana jest zniżka. Ponadto dzieci do 6 roku życia wchodzą bezpłatnie pod nadzorem dorosłego. Na miejscu będzie czynna świetlica z profesjonalną opieką, by rodzice mogli spokojnie skorzystać z konwentowej zabawy.

UWAGA! Jest otwarty już konkurs na nazwę konwentowej waluty. W zabawie wziąć udział można poprzez komentowanie wpisu na oficjalnym Facebook’u Brwikonu. Zwycięzcy w konkursach czy turniejach podczas konwentu będą mogli sami wybrać sobie nagrodę z konwentowego sklepiku płacąc imprezową walutą.

Oficjalnym organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie.
Koordynatorzy:
– główny koordynator, prelekcje i inne: Michał Bańka, tel. 602 26 15 13, michal.banka@interia.pl,
– konkursy i turnieje: Przemek „Kozi” Kozłowski, tel. 508 366 650, kozlak666@wp.pl,
– Games Room: Szymon Paczkowski (psajmon@gmail.com),
– catering: Małgorzata Król (malgorzata.krol3@gmail.com).

Brwinów – nowe miejsce na konwentowej mapie Polski!

Podziel się.