Dni Jakuba Wędrowycza 2010

0

Wojsławice, 2010

Data rozpoczęcia: 2010-07-16
Data zakończenia: 2010-07-18
Miejscowość: Wojsławice
Adres: Wojsławice koło Lublina

Cena: 15 zł

O imprezie:
Miejsce i Czas

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki “Cytadela Syriusza”, przy współpracy z klubami należącymi do Forum Ściany Wschodniej, ma zaszczyt zaprosić na V edycję Dni Jakuba Wędrowycza, która odbędzie się 16-18 lipca 2010 roku.

Po raz kolejny spotkamy się w Wojsławicach (mała wioska 25 km od Chełma, 40 km od Zamościa, 85 km od Lublina). Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą – Jakub Wędrowycz to pochodząca z okolic Wojsławic fikcyjna postać z książek Andrzeja Pilipiuka. Impreza ma charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami. Zapraszamy do zakładki “Galeria”, gdzie można obejrzeć obszerne fotorelacje z poprzednich edycji.

Program konwentu będzie zawierał prelekcje, konkursy i koń-kursy, gry terenowe i LARP-y, bogato wyposażony Games Room oraz tradycyjnie, wieczorną zabawę przy grillu i muzyce. Oprócz tego w sobotę na wojsławickim placu targowym będzie można podziwiać pokazy rycerskie, obejrzeć przedstawienie teatralne, posłuchać koncertu, a wieczór zakończy się pokazem fire show. Swoją obecnością zaszczycą nas Andrzej Pilipiuk i Jakub Ćwiek (”Kłamca”, “Liżąc ostrze”, “Ofensywa szulerów”).

Do dyspozycji konwentowiczów oddajemy przestronną część szkoły (3 sale sypialne, sala prelekcyjna, konkursowa, LARP-owa, Games Room) oraz teren wokół niej (boisko z miejscem pod namioty).

Noclegi

Sale sypialne w szkole (niezbędny śpiwór i karimata) lub pole namiotowe (namioty we własnym zakresie).

Wyżywienie

Również we własnym zakresie, ale nie musicie wszystkiego wozić ze sobą – na miejscu jest dobrze zaopatrzony sklep spożywczy oraz jadłodajnia z dobrymi, domowymi posiłkami. Pamiętajcie o grillu – przyda się jakieś mięsko. W tym roku planujemy uruchomienie szkolnej stołówki, gdzie będzie można zjeść tani i smaczny domowy obiad. Na placu targowym, przy scenie będzie serwowane jedzenie i złociste trunki, a przy ul. Grabowieckiej 3 znajduje się bar “Strumień”, gdzie zawsze można zjeść smaczny i obfity posiłek.

Koszt

Wejściówka: 15 zł

Organizatorzy

Organizatorem głównym konwentu jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki “Cytadela Syriusza”.

Podziel się.