Ecchicon

0

Warszawa, 2006

Data rozpoczęcia: 2006-08-25
Data zakończenia: 2006-08-27
Miejscowość: Warszawa

Cena: 20 zł

O imprezie:
Komentarz Redakcji

Konwent fanów Anime. Tematyka dozowolona od lat 15stu… – konwencja ecchi – czyli lekka erotyka.

Jakub 'borg' Rzepecki

Informacje Ogólne

Co to jest ecchi?

Jest to gatunek mangi i anime, skierowany do grupy widzów, która ukończyła 15 rok życia.
Najczęściej ma formę komedii erotycznej.
Jest to swego rodzaju pochodna hentai (wywodzi się od angielskiego czytania pierwszej litery hentai – H), jednak z mniejszym naciskiem na sceny erotyczne, koncentrująca się bardziej na stronie fabularej.


Miejsce

Z przykrością informujemy, iż Ecchicon odbędzie się we wcześniejszym miejscu, czyli Młodzieżowym Domu Kultury im. Władysława Broniewskiego przy Łazienkowskiej 7.

Kiedy:
Od: 16:00 – 25.08.2006
Do: 16:00 – 27.08.2006


Program

Ecchi Adventure -> Oto przed państwem długo wyczekiwany opis Głównej Atrakcji Ecciconu. Konwentowicze biorący udział w tej atrakcji, będą podzieleni na dwie grupy:
Enforcement Group No. 1 – Perverts. Albo jak kto woli zboczeńcy;) Grupa ta będzie się składała ze śliniących się panów (lub pań;)), którzy dla pięknej kobiety (i dobrego macanka) zrobi wszystko ;)
Enforcement Group No. 2 – Sexual Objects. Albo po prostu obiekty sexualne, czyli cnotliwe, śliczne panie (czasem i Bishouneni), które nie lubią zboczeńców i za każde macanko są w stanie zabić ;)
Opisane powyżej grupy zmierzą się ze sobą w wielu konkurencjach, sprawdzających ich sprawność fizyczna, jak i intelektualną.
Do tych konkurencji należą:
– Wiedza o Ecchi;
– Konkurs Rysowniczy (wersja Ecchi);
– Cosplay Ecchi;
– Ustrzel Zbola;
– Ciao Darwinku;
– DoA: Extreme Beach Volleyball Live;
– Extreme Kisiel Wrestling;
– Kalambury;
– Gaijinki;
– Czyj to biust;
– dodatkowo tajne zadania dla każdej z grup ;].
Każda z grup będzie liczyła około 20 osób. Na każdą grupę będą przypadały zadania konkursowe, jak i specjalne. Za każde dobrze wykonane zadanie będzie przysługiwać dana ilość punktów. Każda z grup będzie prowadził opiekun, wyznaczony z Orgow, który będzie pilnował ilości punktów (org nie zbiera punktów) i każda grupa będzie miała swojego kapitana, który poprowadzi ją do zwycięstwa ;] Zgłoszenia dotyczące konkursu prosimy przesyłać na mail’a ecchicon@wp.pl .
Pokazy:
~ Anime -> Ecchi i inne
~ Sztuki Walki -> Karate, Judo, Aikido(???)
~ Koncert -> Rei Hazuki(???)
~ Koncert -> In’You

Panele:
~ Ecchi, a hentai -> podobieństwa i różnice;
Na tym panelu będą omawiane różnice pomiędzy hentai i ecchi. Niektórym ludziom mylą się te pojęcia, a nasz panel ma na celu oddzielić oba gatunki od siebie. Panel prowadzony przez: Jiraiya
~ H-gamez;
Ten panel poruszy kwestię tak zwanych H-gamez, czyli gier hentai. Będą pokazywane najnowsze produkcje, oraz omawiane różnice względem starszych tytułów. Panel prowadzony przez: Resil
~ Zboczenia w Anime;
Chyba nie trzeba tego tłumaczyć? A może jednak trzeba… Panel ten ma na celu, przedstawić fanom, ze wiele tytułów Anime, nie tylko ecchi i hentai, ma swoje zboczenia seksualne. Będzie omawiane, dlaczego w Anime są wstawiane tego typu akcje, oraz czy Anime byłoby lepsze bez nich. Panel prowadzony przez: Jiraiya
~ KISS;
Pamiętacie te komputerowe laleczki, które niegdyś się rozbierało, ubierało albo przebierało? Jeśli tak, to przyjdź pokażemy różnice między KISS?mami z przed 5 lat, a dzisiejszymi. Będzie omówiona ich historia i pochodzenie. Jeśli Ciebie to interesuje, to przyjdź. Panel prowadzony przez: Tiger
~ Shinobi w historii ludzkości;
Czyli skąd się wzięli ninja i ich pochodne. Panel prowadzony przez: Oro
~ Alchemia w historii ludzkości;
Wiecie skąd się wzięła Alchemia? Jakie miała znaczenie dla ludzkości i świata? Jeśli nie, to przyjdź i posłuchaj. Panel prowadzony przez: Mroczek
~ J-RPG;
JRPG, czyli „Japanese Role Playing Game”. Jeśli interesują ciebie najnowsze tytuły spod tej kategorii, lubisz Final Fantasy, albo inne tego typu gry, to przyjdź, popatrz lub zagraj. Niektórych z tych gier możesz już nie zobaczyć. Panel prowadzony przez: Resil i Kakashi
~ Konsole;
Czyli skąd się wzięły konsole, oraz ich zmiana na przestrzeni lat. Panel prowadzony przez: Kakashi
~ Manga w RPG;
Grywasz czasem w RPG-i? Tworzysz sobie postać podobna do tych z M&A, a może prowadzisz kampanie związane fabularnie z jakimś M&A, albo jakąś gra? Na tym panelu poruszymy powiązania niektórych znanych RPG-ow z M&A, a przy tym przedstawimy parę mniej znanych, będących odwzorowaniem danego Anime. Panel prowadzony przez: Jiraiya
~ Hentai, to największe zło;
Wielu z was oglądało kiedyś hentai i nie oszukujmy się hentai jest złe bardzo złe .Nie wierzycie? spróbuje wam to udowodnić .Jeśli wierzycie to was bardziej utwierdzę w tym przekonaniu . Panel prowadzony przez: Lady Magma
~ Japońskie legendy;
Interesują Ciebie japońskie legendy? Dzięki temu panelowi, zapoznasz się z tą jakże ciekawą częścią japońskiej kultury, jaką są legendy… Panel prowadzony przez: Ruby i Silvery
~ Panel o GO;
Zastanawiała Ciebie kiedyś ta gra? Gra, która ma parę tysięcy lat tradycji? Jeśli tak, to przyjdź. Panel, warsztaty oraz turniej przygotowuje i prowadzi mistrz Polski, Pan Krzysztof Giedrojc.
~ Panel poemiksowy;
Panel dla wszystkich ludzi interesujšcych się poemiksem, a także dla tych, którzy o poemiksie nie wiedzš nic. Przyjd?, posłuchaj, zrób swoje poemiksy, a nawet we? udział w konkursie z nagrodami. Prowadzi: Mei

Turnieje i Konkursy:
~ Wiedza o:
Na tego typu konkursach będziemy sprawdzać wasza wiedze z zakresu danego tematu. Jeśli zajmie się jedno z trzech miejsc, otrzyma się nagrodę.
*”Naruto”;
*”Fullmetal Alchemist”;
*”Slayers”;
*Japonii;
*Mandze w Polsce;
*Konwentach;
*Ecchi;
*Shounen Ai;
*Opening’ach i ending’ach z Anime;

~ ~ Karaoke:
Lubisz śpiewać? Masz jakiś ulubione opening, albo ending z Anime? Przyjdź i pokaz, na co Ciebie stać.
*Tradycyjne;
jeśli chcesz sobie bez stresowo pośpiewać, albo po prostu wyżyć się na uszach uczestników konwentu lub orgów, to zapraszamy. Musisz zaśpiewać cały utwór, a sędziowie to ocenia. Prosimy o przyniesienie wersji Karaoke swojego utworu/ów.
*Battle Karaoke;
oglądałeś „8 mile”? Jeśli tak, to wiesz, o co chodzi. Jeśli nie, to już tłumacze. BK jest turniejem sprawdzającym wasza „rozległą” wiedze na temat tekstów piosenki i umiejętności ich śpiewania. Będzie się śpiewało w dwójkach na zmianę. Każdy będzie śpiewał utwory, które wcześniej przyniesie organizatorom, albo orgowie cos wybiorą ;)

~ Konsolowe:
Lubisz sobie czasem popykać na konsoli? Chcesz pograć i sprawdzić swoje umiejętności w dana bijatyczkę? Jeśli tak, to zjaw się i pokaż, co potrafisz.
*DBZ: Budokai 3
*Fullmetal Alchemist(???)
*Naruto: Narutimate Hero 3
*Flame of Recca(???)
*Shaman King
*X-1999
*Inuyasha
*Sing Star
*EyeToy

~ Rysowniczy:
Lubisz rysować? Jesteś pewien/na swoich umiejętności w rysownictwie? Udowodnij nam to.
*Ecchi;
narysuj cos, co najlepiej odda klimat ecchi.
*Pełna swoboda;
czyli rysujesz, co chcesz, a my to oceniamy. Prace będą oceniane w kategorii: miejsce i postać.
*Fanartowy;
my wam dajemy postać, a wy próbujecie ja narysować we własnym stylu.

~ Cosplay:
Lubisz się przebierać za bohaterów z mang i Anime? Chcesz się pokazać ludziom w danej kreacji, albo zrobić parodie jakiegoś Anime? A może chcesz przedstawić cos nowego w klimatach ecchi? Nie lam się, przełam się i wygraj.
*Zwykły;
*Ecchi;
Cosplay Ecchi, jest innym Cosplayem, niż te znane dotychczas. Różnica polega na losowaniu scenki, na której przygotowanie damy czas.

Inne:
* jedzenie ramenu;
Jesteś głodny? Nie wziąłeś ze sobą prowiantu? My możemy ci fundnąć ramen (zupkę chińska), a jeśli zjesz go szybciej niż inni, to jeszcze zyskasz nagrodę.
* „Co to za Anime?”;
My ci pokazujemy fotkę z Anime, a ty musisz zgadnąć, z jakiego to. Proste? Tylko Ci się tak wydaje.
* „Czyj to biust?”;
My ci pokazujemy cycki, a ty musisz wiedzieć, kogo to? Pokaz, ze się znasz na rzeczy i zaimponuj przyjaciołom swoja ogromna wiedza na temat biustu.
* Hunt for red moher | „Ustrzel zbola” | Polowanie na Kaczory
Wkurzają Ciebie zastępy ojca dyrektora? A może bracia K? Albo po prostu jakiś zbol ukradł Ci bieliznę? Chciałbyś w końcu się rozładować? My Ci dajemy bron i cel, reszta zależy od Ciebie
* Bieg w kaftanie;
A mamusia kiedyś ci powtarzała: „Przez te japońskie głupoty, to ty kiedyś źle skończysz”. No właśnie… Zakuwamy Ciebie w kaftan, a ty musisz przebiec z jak najlepszym czasem, przez nasz tor przeszkód.
* DDR;
Lubisz tańczyć? Zatańcz dla innych, pokaz, co potrafisz zrobić na macie DDR.
* Extreme Kisiel Wrestling;
Ty, twój przeciwnik i basenik pełen kisielu. Kto wygra? Przyjdź i się przekonaj. Jednocześnie chciałbym zapewnić, ze orgowie zadbają o bezpieczeństwo, aby się nie powtórzyła sytuacja z R3.
* Kalambury;
Dostajesz hasło i musisz je dobrze przedstawić. Pokazując albo rysując.
* Ciao Darwinku: Zboczeńcy vs. Obiekty Seksualne;
Kto wygra nasz pasjonujący pojedynek? Czy będą to śliniący się i często obleśni zboczeńcy, czy tez piękne i ponętne obiekty seksualne? Przyjdź i przekonaj się o wyniku tego starcia, a może sam o nim zadecydujesz?
* Najsłabsze ogniwo”;
Witam tutaj Kazimierz Sztuk, zaglajmy w najsłabse ogniwo. Kto odpadnie pierwszy, kto będzie tym najmocniejszym? Przyjdź i się przekonaj.
* DoA: Extreme Beach Volleyball Live”;
Serwis… przyjęcie… podbicie… ścina! I oto właśnie się rozpoczyna jeden z najbardziej ekstremalnych meczy ostatnich lat. Liczymy na waszą obecność
* Pantsu Colector;
Dzięki uprzejmo?ci jednego z main orgów konwentu Pantsu, możemy wam zaprezentować ten oto konkurs. Zasady takie same, czyli szukamy rozrzuconych i ukrytych po całym terenie konwentu damskie majtki. Kto znajdzie najwięcej, wygrywa. Proste? Tylko wam się tak wydaje ;]
* Gaijinki;
* Rzucanie shuriken’ami;
* LARP w konwencji Slayers;

*Atrakcje zaznaczone „(???)”, nie są do końca pewne.


Organizatorzy

First Great Zboczeniec: Roger „Jiraiya” Waszkiewicz
Second Great Zboczeniec: Kakashi

Orgowie:
* Henry;
* Oro;
* Ruby;
* Silvery;
* Resil;
* Tiger;
* Lina;
* Vegon;
* Lady Magma; * Ikrit;

Nasza Maskotka:
* Nova

Helperzy:
* Owca;
* Yoko Hino;
* Kajika;
* Sasek;
* Luna;
* Mroczek;


Koszty

Cena: 20zł

Zniżki:
a) Cosplay – 5zł
b) Strój pasujacy do konwencji – 3zł
c) Mundurek szkolny (japonski!) lub strój pokojówki/pielęgniarki (lub inny skonsultowany z orgami) – 5zł
(dwie ostatnie dotyczą wyłącznie kobiet)

Ograniczenia wiekowe
Osoby poniżej 18 roku życia, są proszone, o pokazanie pisemnej zgody od rodziców lub opiekuna, aby pozostać na noc na terenie konwentu. W innym wypadku osoby nieletnie muszą opuścić teren konwentu do godziny 22:00.

Rezerwacje:
Prośby o rezerwację proszę kierować na mail’a ecchicon@wp.pl lub na telefon komórkowy 695890514.

Rezerwacje na mail’a powinny być wypełnione według tego wzoru:

*Imię i Nazwisko:
*Ksywka:
*Numer kontaktowy:
Nazwiska oraz ksywki osób, za które rezerwujesz bilety:

Pola oznaczone „*”, są obowiązkowe!

Pytania: ecchicon@wp.pl


Podziel się.