Fantastyczna sobota

0

Warszawa, 2002

Data imprezy: 2002-10-05

Miejscowość: Warszawa


O imprezie:
Komentarz Redakcji

Jako ze duzo osob z Wawy odwiedza Informator warto o tym wydarzeniu wspomniec. Jerzy Rzymowski reaktywuje w kinie Iluzjon dawne Soboty z fantastyka teraz pod nazwa Fantastyczna sobota. W planie pare dobrych filmow i spotkan. Calosc impry kosztuje 30zl. Impra jednodniowa.

Informator Konwentowy

Informacje Ogólne

(Informacje nadleslane przez JeRzego)

5.X.2002 r. w warszawskim kinie Iluzjon, przy ul. Narbutta (dawne kino Stolica), odbędzie się pierwsza impreza pod tytułem „Fantastyczna Sobota”. Jej celem jest wskrzeszenie idei Tomka Kołodziejczaka cyklicznych konwentów znanych kiedyœ jako „Soboty z Fantastykš”. Jeœli pierwsze spotkanie odniesie sukces, planowane sš następne, prezentujšce zarówno produkcje najnowsze, jak klasykę kina fantastycznego i filmy mało znane szerszej publicznoœci (plus dodatkowe atrakcje).
Motywem przewodnim pierwszej „Soboty” będzie twórczoœć Philipa K. Dicka.

Plan imprezy

(Niżej podane sš potwierdzone spotkania i seanse.)

ok.15:00 – 15:15 – Rozpoczęcie Fantastycznej Soboty

15:30 – spotkanie z prof. Jakubem Lichańskim (wybitnym tolkienistš, organizatorem wielu konferencji naukowych poœwięconych fantastyce na UW). Będzie to spotkanie popularnonaukowe dotyczšce twórczoœci Dicka – inspiracji, głównych motywów, itp.

16:30 – spotkanie z Lechem Jęczmykiem (tłumaczem uznawanym za najlepszego eksperta od życia i twórczoœci Dicka). Głównym tematem spotkania będzie życie Ph. K. Dicka – pod wieloma względami równie niezwykłe, jak twórczoœć pisarza.

17:45 – Seans filmowy:
„Impostor – Test na człowieczeństwo”

19:45 – Seans filmowy:
„Łowca androidów” (wersja reżyserska)

22:15 – Seans filmowy:
„Raport mniejszoœci”

W czasie imprezy będzie na terenie kina czynne stoisko wydawnictwa Prószyński i S-ka z powieœciami i zbiorami opowiadań Dicka oraz innymi ksišżkami fantastycznymi. Jako, że ma to być również impreza towarzyska, można też będzie posiedzieć ze znajomymi w przylegajšcej do kina Cafe Iluzjon.

Bilety w cenie 30 zł sš do nabycia w kasie kina, w przedsprzedaży od dzisiaj i w dniu imprezy. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału.


Podziel się.