Grojkon 2008

8

Żywiec, 2008

Data rozpoczęcia: 2008-04-18
Data zakończenia: 2008-04-20
Miejscowość: Żywiec

Cena: 25 zł

O imprezie:
Komentarz Redakcji

Kolejna impreza organizatorów Żywieckich Dni Fantastyki, tym razem w postaci Konwentu Grojkon.

Jakub 'borg' Rzepecki

Informacje Ogólne

Grojkon 2008 jest drugą edycją Żywieckich Dni Fantastyki. Pierwsza edycja żywieckiego konwentu odniosła sukces, więc zapraszamy was na drugą edycję beskidzkiego Grojkonowania!

Trzy dni grania w RPGi i LARPy (m.in na starym zamku).
Trzy dni sankcjonowanych turniejów MTG i innych karcianek.
Trzy dni turniejów bitewnych od LoTR, przez WFB do 40K.

Spotkania z pisarzami, gry terenowe, prelekcje i dyskusje, Manga i Anime, konkursy wśród których m.in: turniej walk na broń otulinową (koniecznie w strojach!), konkurs piosenki konwentowej czy „szranki i konkury” – turnieje o mistrzostwo w grach gamesroomowych. Do tego wiele innych atrakcji gwarantujących świetną zabawę.

Już niebawem ruszy nasza strona internetowa a wraz z nią kampania promocyjna.

Miejsce: Żywiec
Jedna z żywieckich szkół

Termin: 18-20 kwietnia 2008

Cena: 25zł

Organizatorzy:

Marcin „Nicram” Kubiesa – Główny Koordynator
Bielsko-Bialski Klub Miłośników Fantastyki i RPG „Aletheia”
Serwis Larpy.pl
PHU „GNOM”

Pytania na:
nicram@pino.pl


Miejsce

Grojkon 2008 zacznie się w piątek 18 kwietnia a zakończy w niedzielę 20 kwietnia. Dokładne godziny otwarcia i zamknięcia imprezy będą zawarte w programie konwentu.

Miejscem konwentu jest Gimnazjum nr. 1 im. Jana Pawła II w Żywcu-Zabłociu, znajdujące się 2 minuty spacerkiem od dworca PKP. Drugim miejscem będzię główna sala pobliskiego OSP, na której odbywać się będą turnieje bitewne.


Koszty

Pierwsza edycja żywieckiego konwentu była darmowa, jeśli nie liczyć 5zł opłaty za jeden nocleg w szkole. Przy pomocy MCK-u i dzięki funduszom jednego z organizatorów, udało się pokryć zminimalizowane koszty imprezy tj. plakaty, ulotki, identyfikatory, informatory, zaproszenie pisarza, nagrody i inne drobiazgi. Budżet Grojkonu 2008 będzie dużo większy, gdyż uczestnicy są zobowiązani do wręcz symbolicznego udziału w jego kosztach. Ta drobna opłata jest przeznaczona na wynajem szkoły, druk informatorów, nagrody oraz inne konieczne wydatki. Organizatorzy nic nie zyskują na tym, a nawet sami są zoobowiązani do wpłaty pełnej akredytacji.

Wejść na konwent można na trzy sposoby. Istnieje osobna akredytacja dla miłośników RPG i fantastyki. Osobna dla battlowców i karciankowców. Oraz osobna dla tych, którzy chcieliby tylko przyjść na godzinkę lub dwie zobaczyć co to takiego ten cały Grojkon.

Akredytacja zwykła:

est to akredytacja taka jak na każdym innym konwencie. Uczestnik ma prawo swobodnie poruszać się po terenie konwentu, uczestniczyć we wszystkich punktach programu, ma zapewniony swój kawałek podłogi w sleeproomach i przysługują mu programowe zniżki na wstęp.

– Akredytacja indywidulana trzydniowa – 25 zł

– Akredytacja indywidualna trzydniowa w przedpłacie – 20 zł.

Cena:
– Piątek: 5 zł (+5 zł akredytacja wieczorno-nocna od godz 20.00 – 9.00 rano)
– Sobota: 10 zł (+5 zł akredytacja wieczorno-nocna od godz 20.00 – 9.00 rano)
– Niedziela: 5 zł

Zniżki:

Za jeden punkt programu prelekcja/dyskusja/konkurs, przysługuje jednemu prowadzącemu zwrot 50% ceny akredytacji.

Za dwa punkty programu prelekcja/dyskusja/konkurs, przysługuje jednemu prowadzącemu zwrot 100% ceny akredytacji.

Za zorganizowanie jednego LARP-a, jednemu MG przysługuje zwrot 100% ceny akredytacji.

Za prowadzenie sesji RPG, Mistrzowi Gry przysługuje zwrot 10% ceny akredytacji za jednego gracza na sesji (im więcej graczy tym większa zniżka).

Za pomoc w organizacji konwentu, czyli np. siedzenie na akredytacji czy pomoc przy ochronie, w zależności od wkładu pracy uczestnika przysługuje zwrot od 10% – 50% ceny akredytacji.

Osobom, które nie ukończyły 15 roku życia przysługuje jednorazowa zniżka w wysokości 5zł. (Tej zniżki nie można łączyć z innymi zniżkami)

Akredytacja Bitewna i Karciana:

Ten sposób akredytacji jak sama nazwa wskazuje, dotyczy tych wszystkich, których interesują wyłącznie turnieje bitewne lub karciane. Jest to ukłon w stronę tych, którzy oprócz akredytacji, muszą jeszcze płacić dodatkowo za udział w turniejach, a nie korzystają z innych punktów programu konwentu. Uczestnik ma zapewniony swój kawałek podłogi w sleeproomie, otrzymuje identyfikator, informator, możliwość swobodnego poruszania się po terenie konwentu, ale już nie może korzystać z atrakcji takich jak larpy, konkursy czy sesje.

– Akredytacja indywidualna trzydniowa 15 zł

Cena:
– Piątek: 5 zł
– Sobota: 5 zł (+5 zł akredytacja wieczorno-nocna od godz. 20:00 – 9.00 rano)
– Niedziela: 5 zł

Osobom, które nie ukończyły 15 roku życia przysługuje jednorazowa zniżka w wysokości 5zł.

Akredytacja gościnna:

Ten rodzaj akredytacji przeznaczony jest głównie dla okolicznych mieszkańców. Podczas pierwszej edycji odwiedzały nas całe rodziny z dziećmi i młodzież, która chciała spotkać pisarza lub zobaczyć co sie tu odbywa. Właśnie dla nich mamy tę ofertę.

Godzinówka:

Jeśli chcesz tylko zobaczyć co tu się dzieję. Sprawdzić czy warto zostać na dłużej, popatrzeć na walki bractwa rycerskiego lub zdobyć tylko autograf pisarza, to jest to akredytacja dla Ciebie! Otrzymasz identyfikator, który pozwoli się Tobie przemieszczać po całym terenie konwentu. Damy Ci informator, na którym zaznaczone są interesujące punkty programu. Masz prawo brać udział we wszystkich atrakcjach, a ich prowadzący wytłumaczą Ci ich zasady. Jeśli konwent się Tobie nie spodoba, to przed upływem godziny oddasz nam identyfikator i wyjdziesz. Jeśli jednak postanowisz zostać na dłużej, to wykup zwykłą akredytację i baw się razem znami!

Cena:

Identyfikator w zastaw za dokument tożsamości. Pierwsza godzina darmowa. Za każdą godzinę ponad limit czasowy 2 zł opłaty przy wyjściu.

Rodzinówka:

Oferta ta przeznaczona jest dla rodzin. Działa tak samo jak godzinówka lecz by uniknąć wydawania kilku identyfikatorów godzinnych, opiekun otrzymuje jeden identyfikator rodzinny. Na nim wypisana jest ilość osób, które ten identyfikator obejmuje. Osoby te muszą trzymać się razem, gdyż uczestnik bez identyfikatora zostanie poproszony o opuszczenie terenu konwentu. Jeśli konwent się Wam nie spodoba, to przed upływem godziny oddacie nam identyfikator i wyjdziecie. Jeśli jednak postanowicie zostać na dłużej, to wystarczy wykupić specjalną rodzinną akredytację.

Cena:

Identyfikator w zastaw za dokument tożsamości. Pierwsza godzina darmowa. Za każdą godzinę ponad limit czasowy 3 zł opłaty przy wyjściu.

Akredytacja na cały dzień 4 zł za każdą osobę.

Uwaga!

Dzieci do lat 12 nie mogą przebywać na terenie konwentu bez opiekuna.

Każda osoba akredytująca się na konwent zobowiązana jest do przestrzegania Regulaminu.

Przedpłaty

Opłatę akredytacyjną należy przelać na konto organizatorów Grojkonu 2008 do 1 marca 2008 roku:

Marcin Kubiesa
Ul.Piaskowa 23
34-300 Żywiec
Tytuł: Grojkon 2008
PKO BP, 51 1020 1390 0000 6702 0157 9614


Podziel się.