Maskon 2013. Konwent Koneserów Literatury Fantastycznej

0

Bydgoszcz, 2013

Data rozpoczęcia: 2013-11-29
Data zakończenia: 2013-12-01
Miejscowość: Bydgoszcz
Adres: ul. Stanisława Leszczyńskiego 42

Cena: 20 zł

O imprezie:
Wszystkich zainteresowanych fantastyką zapraszamy do Bydgoszczy. W dniach 29 listopada – 01 grudnia 2013 roku odbędzie się tu wydarzenie pod nazwą Maskon 2013. Konwent Koneserów Literatury Fantastycznej.

Głównym celem tej imprezy jest promocja literatury, która nosi znamiona awangardy, z różnych powodów została zapomniana lub jest po prostu w naszym kraju nieznana. Mam na myśli twórczość takich postaci jak m.in. James Graham Ballard, Jerzy Żuławski, Kurt Vonnegut, Adam Wiśniewski-Snerg, Ayn Rand, Andrzej Krzepkowski, Harlan Ellisson…

Za priorytet uznaliśmy także promocję debiutantów, dla których zorganizowane zostaną warsztaty – poprowadzi je bydgoski pisarz science fiction Marek Żelkowski.

To wszystko nie znaczy jednak, że rezygnujemy z dobrej zabawy jaką dają różnego rodzaju gry – na nie również zostało przewidziane miejsce! Turniej Warmachine & Hordes, szereg larpów i oczywiście gry planszowe, karciane i towarzyskie. W tym bloku tematycznym wspierać nas będzie Centrum Gier Pegaz.

Natomiast godziny nocne przeznaczone są głównie dla kinomaniaków. Spodziewajcie się perełek kina ambitnego! Filmy wybiera bowiem etatowy recenzent miesięcznika Nieznany Świat – Przemysław Nowakowski (każdy film poprzedzony będzie prelekcją).

     Maskon 2013 odbędzie się w przestrzeni kulturalnej Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2 w Bydgoszczy. Koszt akredytacji, jak na dzisiejsze czasy, będzie niewielki, bo wyniesie 20 zł, a każda osoba, która zorganizuje jakiś punkt programu lub udzieli nam wsparcia technicznego, wejście na imprezę będzie miała za darmo.

Namawiamy również wszystkie osoby, których pasja jest niekonwencjonalna, by się nią podzielili i razem z nami tworzyli to niezwykłe wydarzenie jakim będzie Maskon 2013! Zgłoszenia można wysyłać na adres maskon2@wp.pl lub telefonicznie pod numerem 793096359.

W 2007 roku zorganizowaliśmy w Bydgoszczy konwent SFera, przez który przewinęło się ponad 300 osób. Po sześciu latach, nauczeni na popełnionych wówczas błędach, bogatsi o nowe doświadczenia, pragniemy zorganizować imprezę, która pozytywnie zaskoczy wszystkich konwentowiczów.

Zapraszamy również bardzo gorąco do uczestnictwa w tym niespotykanym konwencie. Liczymy na Was!

Podziel się.