Pyrkon 2010

0

Poznań, 2010

Data rozpoczęcia: 2010-03-26
Data zakończenia: 2010-03-28
Miejscowość: Poznań

Cena: 30 zł

O imprezie:

Informacje Ogólne

Pyrkon jest to ogólnopolski konwent odbywający się corocznie w Poznaniu. Tegoroczna, jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się w dniach 26-28 marca 2010 r. w znanych z ubiegłych lat budynkach Szkoły Podstawowej nr 21, Gimnazjum nr 43 oraz hotelu Cezamet na ul. Łozowej w Poznaniu.

Pyrkon to ponad 300 godzin prelekcji i konkursów, realizowanych w około 20 salach, podzielonych na bloki tematyczne: literacki, RPG, LARPowy, komiksowy i multimedialny. Do dyspozycji będzie ponadto całodobowy Games Room. Na uczestników czekają liczne atrakcje, jak koncerty czy turnieje gier karcianych i bitewnych.

Na Pyrkonie nie da się nudzić. Z fanami literatury spotka się około 30 pisarzy, prowadząc prelekcje, panele dyskusyjne oraz spotkania autorskie. Gracze RPG, prócz wysłuchania prelekcji, będą mogli również uczestniczyć w sesjach RPG oraz LARPach. Miłośnicy komiksu – europejskiego oraz japońskiego, również znajdą przeznaczone dla siebie atrakcje.

Pyrkon to również mnóstwo konkursów z nagrodami, które będzie można samemu wybrać za wygraną walutę konwentową – PyrFunty.

Na Pyrkonie rozegrają się epickie bitwy:
– turniej Warhammer Fantasty Battle
– turniej Warhammer 40k
– turniej LoTR
– turnieje Magic: The Gathering
…oraz turnieje wielu innych gier karcianych i bitewnych.

Pyrkonu nie można przegapić. Do zobaczenia w pierwszy weekend wiosny w Poznaniu!


Podziel się.