SPOT – SPOTkanie z LARPami

0

Przywidz (40km od Gdańska), 2012

Data rozpoczęcia: 2012-04-28
Data zakończenia: 2012-04-30
Miejscowość: Przywidz (40km od Gdańska)
Adres: Przywidz, ul. Szkolna

Cena: 30zł-50zł zł

O imprezie:
Co to takiego jest ten, no jak mu tam, SPOT?

SPOT to raj dla LARPowców. Znajdziecie tutaj moc larpów i wszystkiego co z nimi jest związane.

Ale ja nie jestem larpowcem…

Jesteś pewien? Tego się nie dowiesz, dopóki nie spróbujesz.
Osoby, które wcześniej nie spotkały się z tą formą gier, właśnie na SPOCie mają szansę ją poznać. Spróbować tego fascynującego hobby, które pochłonie was do reszty.
Co to jest larp?

Jeżeli cię to zainteresowało znaczy, że chcesz wiedzieć więcej. SPOT to konwent, na którym odbywają się LARPy i gry we wszystkich możliwych rodzajach i gatunkach:
LARPy, LARPy terenowe, JEEPformy, gry terenowe, Pervasive Games, ASG i wszystkie inne formy gier, które wymagają odejścia od stołu. Gramy we wszystkich możliwych konwencjach od wszelkiego rodzaju fantasy, przez steampunk aż po daleką przyszłość czy też równoległe rzeczywistościprawdziwa uczta dla wyobraźni.

Jest to już 3-cia edycja SPOTa oraz 11-ta impreza organizowana przez nasz klub. Wszystkie nasze konwenty mają jedną wspólną cechę: panuje u nas rodzinna atmosfera. Cytując naszą ukochaną Yoshiko:
Jak większość z nas, jeżdżę na konwenty w różnych miastach Polski ale zawsze towarzyszy mi wspomnienie rodzinnej atmosfery Pomorza. SPOT jest konwentem, na którym nie występuje element chaosu tłumu. Każdy znajdzie chwilę, żeby porozmawiać, zorganizować sesję „na dziko”, pospacerować po przepięknym pobliskim lesie… Po prostu poczuć się jak w domu. Na SPOTa warto przyjechać. To jedyna, powtarzam: JEDYNA tak ciepła i przyjazna impreza w Polsce, na której ojciec z synem odkrywają tajemnice nieznanych światów, a niedoświadczeni gracze i konwentowicze czują się jakby byli częścią tej baśni od zawsze.

Wieczorami, po dziennych trudach larpowania, możemy zasiąść przy ognisku nad jeziorem i korzystać ze wszystkich uroków biwakowania (biesiadowanie, kiełbaski, rozmowy do rana). Po ognisku wracamy do ciepłych sleeproomów by odzyskać siły na kolejny dzień larpów.

Jeżeli jesteś fanem larpów to nie będziesz się zastanawiać i przyjedziesz na SPOTa. Wszystkich niezdecydowanych zapraszamy do śledzenia SPOT-Newsów, czyli aktualności, które pomogą Wam zdecydować się na przyjazd na nasz konwent i dołączenia do SPOTowiczów.

Dlaczego warto do nas przyjechać?

Ponieważ nasza impreza nie jest typowym konwentem, gdzie wszystko odbywa się w czterech ścianach. Tutaj większość atrakcji dzieje się na zewnątrz, dzięki czemu masz możliwość obcowania z naturą. Poza tym nawet nie uczestnicząc w konwencie, a będąc jedynie na jego terenie bierzesz w nim udział. Sprawia to że poczujesz niepowtarzalną atmosferę dzięki wyjątkowym ludziom biorącym w nim udział. Jeżeli poszukujesz jakieś odmiany od setek podobnych konwentów, SPOT jest właśnie dla Ciebie. Zapewniam Cię, że przyjeżdżając tutaj nie zapomnisz o Nas przez długi czas.

Poza cennymi uczestnikami (których nigdy za wiele) – szukamy osób, które chciałyby przygotować i poprowadzić swoje LARPy oraz inne punkty programu. Za przygotowanie i poprowadzenie własnego punktu programu poza satysfakcją otrzymuje się prawo do zniżki akredytacyjnej (oraz uścisk dłoni prezesa, który jest nagrodą samą w sobie!) :)
Więcej w dziale dla Twórców Programu.

Czas, miejsce, zakwaterowanie, dojazd – czyli informacje praktyczne

Czas: 28-30.04.2012 – początek najdłuższej nowożytnej majówki Europy.
Startujemy: o 11:00 28. kwietnia i kończymy 30. kwietnia o 17:00.
Miejsce: Ośrodek „Zacisze” w Przywidzu (województwo Pomorskie) oraz Zespół Szkół w Przywidzu.
Przywidz to małe turystyczne miasteczko, ok. 40 km od Gdańska, więc nie będzie problemów z dojazdem na konwentem oraz z zaopatrzeniem w czasie konwentu.

Zakwaterowanie: Przygotowaliśmy dla Was sleep-roomy oraz zapewniliśmy swobodny dostęp do wody, prądu i łazienek. Poza tym mamy do dyspozycji własne kąpielisko (jeżeli ktoś się odważy :D). W tym rok organizujemy również konkurs wytrzymałościowych kąpieli spotowych z nagrodą!

Co zabrać ze sobą?

  • buty i ubranie do biegania po lesiebuty (najlepiej kilka par)
  • ubranie do biegania po lesie (w kilku wersjach)
  • stroje w konwencjach odgrywanych postaci, broń otulinowa, ASG (jeśli ktoś ma)
  • jedzenie, sztućce, naczynia
  • śpiwór, karimata, ciepłe ubrania do spania
  • pozostały ekwipunek, który uznacie za potrzebny do przeżycia paru dni i nocy

Składka – Opłata Akredytacyjna

Każdy uczestnik jest zobowiązany do uiszczenia Składki, czyli Opłaty Akredytacyjnej. Przy czym obowiązuje zasada – „im szybciej tym taniej” :)
Składka wniesiona:
– do 31.03.2012 wynosi 30 zł.
– od 01.04.2012 do 22.04.2012 – wynosi 40 zł.
– od 22.04.2011 wpłaty na miejscu tylko po przyjeździe na SPOTa – wynosi 50 zł.
(wpłaty dokonane po 22.04.2011 na konto nie będą uwzględniane)

Składki nie podlegają zwrotowi.

Numer konta na jaki należy wpłacać pieniądze:
mBank
97 1140 2004 0000 3602 3117 8714
Mateusz Zachciał
ul. Zbyszka z Bogdańca 10, Gdańsk
Tytuł wpłaty: SPOT 2011 [imię, nazwisko, ksywa]

Każdy uczestnik bierze odpowiedzialność za samego siebie oraz za swoje czyny w czasie trwania konwentu. Za wejście do jeziora, i jakiekolwiek krzywdy z tym związane, odpowiedzialność ponosi uczestnik. Za osoby niepełnoletnie i ich zachowanie odpowiedzialni są jego opiekunowie. Organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za uczestników konwentu.


<img src=”http://spot.larp-zt.pl/wp-content/uploads/logo-spot-2012.jpg” alt=”logo-spot-2012.jpg” />

Podziel się.