Falkon 2018 – wieści

0

Wszystkim, którzy odruchowo powtarzają „do listopada jeszcze daleko”, przypominamy, że Falkon w tym roku odbywa się w drugi weekend października (12-14.10), i to już wcale nie jest taka odległa perspektywa, a tematem przewodnim jest „Wschód Słowiańskich Mitów”. Lniane koszule i korale z jarzębiny bez wątpienia się przydadzą. 

W piątek muzycznie i tanecznie. Wieczorną atmosferę pierwszego dnia konwentu podgrzeje występ Żywiołaka. Jeśli nie kojarzycie tego zespołu, szybko nadróbcie zaległości. Nie zabraknie też konkursów – NERDLarpowych Laurów (druga edycja) czy KOSplay.  

Na liście zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Martyna Raduchowska, Robert Wegner, Jacek Piekara, Witold Jabłoński, Wojciech Sedeńko, Marcin Podlewski, Witold Vargas. Falkon odwiedzi także Ian R. MacLeod, znany z powieści takich jak „The Great Wheel”, „Dom burz” czy „Czerwony śnieg”. 

Przypominamy również, iż wolontariusze mogą zgłaszać się za pośrednictwem formularza do 30 września. Wszelkie informacje formalne dotyczące wolotariatu dostępne są na stronie konwentu. 

Akredytacja pełna (na wszystkie dni imprezy) w cenie normalnej kosztuje 60 zł, w ulgowej – 40 zł. Poszczególne dni, odpowiednio 25 / 15 zł (piątek), 40 /30 zł (sobota), 20 / 10 zł (niedziela). Bilet rodzinny dla dwóch osób dorosłych i dwojki dzieci w wieku do lat 14 kosztuje 150 zł (karnet trzydniowy). Dzieci do lat 6, pod opieką rodzica, wchodzą na teren festiwalu za darmo. Szczegółowe informacje o możliwych zniżkach oraz formularz zgody opiekuna (dla osób poniżej 18. r.ż.) znajdują się na stronie, w zakładce bilety.

Podziel się.