Festiwal Japonia 4D pod patronatem!

0

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że objęliśmy swoim patronatem medialnym Festiwal Japonia 4D w Krakowie.

Jest to nietypowa impreza, której organizatorami są studenci  Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu przy Uniwersytecie Jagiellońskim . Wydarzenie ma być wzorowane na japońskich szkolnych festiwalach, które są otwarte dla wszystkich i na których uczniowie prezentują swoje osiągnięcia. W myśl tej idei wstęp na festiwal jest wolny, a  studenci będą prowadzić prelekcje związane z ich zainteresowaniami oraz badaniami naukowymi dotyczących kultury kraju kwitnącej wiśni.

Już teraz organizatorzy zapowiedzieli kilka wykładów i warsztatów dotyczących między innymi: pisma hiragany (podstawowego alfabetu Japońskiego), postaci wielkiego wojownika – Miyamoto Musashi, historii mangi i wiele innych. Nie zabraknie oczywiście także panelu związanego z cosplayem, oraz – coś dla fanów J-Popu – warsztatów tanecznych. Lista atrakcji jest naprawdę ciekawa i praktycznie codziennie na  stronie wydarzenia na facebooku dodawane są do niej nowe pozycje.

Gorąco więc zachęcamy do wzięcia udziału w tym festiwalu. Odbywa się on 20 stycznia 2018 roku, przy ulicy Gronostajowej 7 w Krakowie i trwa w godzinach 10-18. Jak już wspominałam, wejście na to wydarzenie jest całkowicie darmowe.

Podziel się.