Goście specjalni Magnificonu EXPO 2018

0

Do kolejnej edycji krakowskiego Magnificonu dzieli nas coraz mniej czasu. Niedawno informowaliśmy Was o zmienionych terminach rejestracji oraz zgłoszeń, które możecie znaleźć tutaj. Dziś natomiast chcemy uchylić Wam rąbka tajemnicy dotyczącej atrakcji oraz gości specjalnych.

Koncerty japońskich wykonawców są już tradycją Magnificonu. W tamtym roku zauroczyła nas Yuyu wraz ze swoją mamą a także zespół  K-bleJungle. W tym roku natomiast swój koncert dadzą między innymi:

  •  Haru wokalista zespołu Universe, których singiel >echoes< jest jednym z endingów w anime BLEACH.
  • zespół X Made Alcoholic Santaclaus, który do tej pory wydał dwa albumy, a powstał w Boże Narodzenie 2013 roku.

O tym, że Magnificon ma być jednocześnie świętem 20-lecia cosplayu w Polsce już wspominaliśmy. W związku z tym grupa cosplayerów, która rok temu zorganizowała musical z Yuri on ice, na tegoroczną edycję przygotowała kolejne przedstawienie z serii Attack on titan. Ich przygotowania możecie śledzić na stronie na facebooku, na której prócz prezentacji strojów podczas sesji zdjęciowych możecie poczuć przedsmak samego występu w krótkich teledyskach.

Dodatkowo niedawno organizatorzy konwentu ogłosili, że jednym z gości specjalnych będzie pochodząca z Kijowa Pugoffka. W środowisku cosplayowym znana jest głownie jako jeden z najlepszych cosplayowych fotografów (czym zajmuje się już około 9 lat), ale oprócz tego sama czasami tworzy własne stroje. Dla uczestników Magnificonu przygotowała specjalne warsztaty dotyczące właśnie sesji zdjęciowych jak i tego jak się do nich przygotować.

Podziel się.