Kolejni goście Pyrkonu – Marcin Słowikowski, Krzysztof Maj i inni

0

Co roku Pyrkon oferuje swoim uczestnikom spotkania z gośćmi ze świata fantastyki – autorami, graczami czy cosplayerami. Pragniemy przedstawić Wam kolejnych tegorocznych gości konwentu. Są to przede wszystkim osoby związane z larpami, ale nie tylko.

Marcin Słowikowski to miłośnik larpów. Działa jako gracz, autor i popularyzator. Należy do klubu Grimuar i grupy LubLarp. Tworzył m.in. Róże Pogorzeliska i Miasto bez echa. W 2012 roku zdobył Złote Maski, a w 2016 był już ich sędzią. Pomysłodawca i redaktor publikacji „Kolaż. O larpach inaczej”.

Krzysztof Flapjack Maj to twórca larpów, gier terenowych, integracyjnych i escape roomów. Dwukrotnie zdobył Złotą Maskę. Od 3 lat na stałe współpracuje z Agencją 5 Żywiołów, tworząc i realizując scenariusze gier takich jak „Witcher School” i „Battle Quest”. Wraz z Maćkiem Wanickim prowadzi escape room we Wrocławiu oraz larpy science fiction z serii „Space Quest”.

Zofia Zula Skowrońska to game designerka larpów i organizatorka eventów. Specjalizuje się w cosplayu. Administratorka grupy Larp Poland i założycielka marki Zula Costumes. Twórca między innymi festiwalu larpowego Replay, konferencji KoLa i Pyrkon Maskarada 2015-2018. Zdobywczyni dwóch Złotych Masek oraz nagrody Larpotworzenie 2016. Sędzia Larpów Najwyższych Lotów 2015, Larpowych Laurów 2017, trenerka szkoleń Lublarp oraz kadra obozów BT Orion.

Łukasz Wookie Woźniak to twórca 11 gier planszowych skierowanych dla graczy w różnym wieku, starszych i młodszych. Recenzent gier planszowych i karcianych oraz współtwórca portalu zagramw.to, platformy wspierającej autorów gier planszowych.

Peadar Ó Guilín to irlandzki pisarz, autor opowiadań, scenariuszy teatralnych, komiksów i powieści Young Adult. Inspiracją dla jego książek są rodzima i celtycka mitologia oraz piękne północno-zachodnie krajobrazy Irlandii, w których otoczeniu dorastał. Jego pisarski debiut został przetłumaczony na osiem języków. Obecnie autor pracuje nad kolejną częścią „The Call”.

Mikołaj Wicher to zawodowy producent i designer. Pracował w zespołach produkujących takie larpy jak College of Wizardry, Fairweather Manor i Convention of Thorns. Wielokrotnie zdobywał nagrody larpowe na lokalnych i ogólnopolskich konwentach, w tym dwukrotnie Złotą Maskę na Pyrkonie. Trener szkoleń LubLarp, sędzia w konkursach i działacz środowiskowy. Redaktor Księgi Larpów Polskich oraz antologii gier PRISM.

Podziel się.