Krzyżakon – garść wieści

0

Niedawno objęliśmy naszym patronatem Krzyżakon, debiutujący w tym roku konwent, odbywający się na terenie Zamku Krzyżackiego w Malborku. Do imprezy został już niecały miesiąc, spieszymy więc z informacjami. 

Za pośrednictwem formularzy, można zgłaszać kandydatury na gżdacza, propozycje punktów programowych, czy oferty wystawców. Istnieje też możliwość zakupu pełnej akredytacji w przedsprzedaży – 30 zł. Na wejściu cena będzie nieco wyższa – 35 zł. Zniżki przysługują dzieciom do 6 r.ż. (100%), do 12 r.ż. (50%), a także osobom niepełnosprawnym oraz prelegentom (50%). 

Imprezę odwiedzi Fechtschule Gdańsk, co oznacza nie tylko pokaz Dawnych Europejskich Sztuk Walki, ale również możliwość wzięcia udziału w warsztatach walki mieczem. Chętni powinni się zaopatrzyć w symulator miecza piankowego (otulinowego) we własnym zakresie. 

Gratka dla łasuchów – Krzyżakon odwiedzi Bogdan Gałązka, szef kuchni w zamkowej restauracji Gothic, absolwent Akademii Kulinarnej Kurta Schellera i jednej z najbardziej prestiżowych szkół kulinarnych na świecie – Culinary Academy of New York. Autor książek kulinarnych poświęconych kuchni Zakonu Krzyżackiego oraz królów polskich na Zamku w Malborku. Mistrz w zaciszu zamkowego ogrodu odkryje tajemnice kuchni dostojników Zakonu, a sam wykład połączony będzie z drobną degustacją. 

Na stronie konwentu, w zakładce Wszystkie Informacje, znajdziecie mapkę, która ułatwi Wam poruszanie się po Malborku. Możecie również śledzić instagramowe konto Krzyżakonu. Do dyspozycji uczestników będzie oddany sleeproom, znajdujący się w budynku ZSP Nr 4 (5 minut drogi od Zamku). Zamek Wysoki i Średni otwarty będzie od rana do g. 19:00, zaś Zamek Niski z gamesroomem i atrakcjami towarzyszącymi na świeżym powietrzu – do białego rana!

Podziel się.