Międzynarodowe Targi Książki

0

Na 51 Międzynarodowych Targach Książki (PKiN) Czytelnicy będą mieli możliwość zdobycia autografu Andrzeja Sapkowskiego i Witolda Jabłońskiego, którzy to odwiedzą targi odbywajace sie w dniach 18-21 maja w Pałacu Kultury i Nauki.Andrzej Sapkowski
19.05 (piątek) godz. 14.00 – FKJO, stoisko 204, sektor B
Narrenturm i Boży Bojownicy to jedne z najważniejszych książek w dorobku Andrzeja Sapkowskiego. Autor wbrew protestom czytelników miał odwagę zakończyć kultowy cykl o wiedźminie Geralcie i stworzyć bohatera żyjącego w czasach historycznych, będącego za pan brat z możnymi ówczesnego świata, swobodnie poruszającego się zarówno po książęcych komnatach, jak i po obozach rozszalałych religijnych fanatyków.

Książki Andrzeja Sapkowskiego są tłumaczone na wiele języków. Obecnie po podbiciu rynku niemieckiego, czeskiego i rosyjskiego zdobywa czytelników i nagrody w Hiszpanii i Francji.

Witold Jabłoński
20.05 (sobota) godz. 11.00 – FKJO, stoisko 204, sektor B
Pisarz tyleż znany, co kontrowersyjny, autor fantastyczno-historycznego cyklu  „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer” („Uczeń Czarnoksiężnika”, „Metamorfozy”, „Ogród Miłości”), który wywołał prawdziwa burzę. Przez jednych odsądzany od czci i wiary za rzekome szarganie świętości i propagowanie satanizmu, zyskał  wśród wielu, zwłaszcza  młodych, czytelników rangę kultowego.

Podziel się.