Nyskon 2019

0

W drugiej połowie lipca (19-21.07), na terenie Nyskiego Fortu odbędzie się trzecia edycja Nyskonu. Wydarzenie podzielone jest na kilka stref w związku z czym wielbiciele fantastyki w niemal każdej odsłonie znajdą tam coś dla siebie.

Podczas tej trzydniowej imprezy uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w prelekcjach, warsztatach oraz konkursach – nie zabraknie też kącika dla najmłodszych, więc wybrać się mogą również rodzice ze swoimi pociechami. Organizatorzy, w ramach planowanych atrakcji, zapowiadają m.in. Bal Strojów Dawnych.

Jeśli nie możecie wybrać się w lipcu, zapraszamy do odwiedzenia Funtastycznej Parady, która odbędzie się 8 czerwca. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, połączenie parady, cosplay walk i teatru ulicznego, promujące Festiwal Fantastyki Nyskon. Uczestnicy, w wyjściowych przebraniach, przemaszerują od pomnika Józefa Piłsudskiego do wieży ciśnień (ul. Obrońców Tobruku). Planowo, wydarzenie podzielone będzie na trzy części – prezentacja grup, przemarsz z elementami teatru ulicznego oraz udział w atrakcjach na fortecznej wieży ciśnień i Forcie Prusy. 

Podziel się.