Pasja MiniCon 2019 – wieści

0

Do tegorocznej edycji MiniConu zostało jeszcze trochę czasu, jednak zaczynamy się zastanawiać, czy to wydarzenie nadal można nazywać Mini. Jeśli sprawdziliście już program wydarzenia, na pewno zauważyliście, że jest z czego wybierać, a lista gości pęka w szwach. Poza tymi wymienionymi w poprzednim newsie, do grona zaproszonych uczestników dołączyli także: 

OKOŃ W SIECI

Filmowiec i książkowiec, w średniowieczu byłby malarzem, a dzisiaj opowiada obrazem przy użyciu kamery. Na swoim kanale opowiada głównie o książkach, recenzuje i zachęca do uprawiania pięknej sztuki czytelnictwa, w dynamicznej formie. Podobno jego wyobraźnia nie ma końca, a w życiu kieruje się jedną zasadą – rób to, co kochasz. Rób to z pasją i zaangażowaniem. 

ANNA BARTŁOMIEJCZYK i MARTA GAJEWSKA

Obie Panie są absolwentkami dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Łódzkiego. Jako Bestselerki prowadzą kanał książkowy na YouTube, skoncentrowany wokół literatury pięknej, młodzieżowej i fantastycznej, a ich recenzje stawiają na humor, szczerość, i kontakt z widzem – przede wszystkim. 

DOMINIKA REPECZKO

Ukończyła filologię angielską i na to konto może pochwalić się dyplomem z Króla Artura. Redaktorka, tłumaczka, a od czasu do czasu agentka literacka. Przetłumaczyła z języka angielskiego ponad 60 pozycji, zredagowała dwa razy więcej, współprowadziła również warsztaty literackie dla młodych autorów i współpracowała między innymi ze Srebrnym Globem oraz Fahrenheitem. Przez wiele lat była związana z Fabryką Słów, jako redaktor, selekcjoner tekstów i oczywiście tłumacz. Od 2013 roku prowadzi własną agencję wydawniczą.

Najbardziej znana z tłumaczeń bestsellerowj serii Janet Evanovich oraz książek osadzonych w świecie World of Warcraft oraz Dragon Age. 

BLACKBOX 3CITY

Scena LARPowa, w ramach której, od jesieni do wiosny prowadzone są scenariusze z polski i świata. Pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2014 roku; w październiku tego roku odbyło się sześćdziesiąte siódme spotkanie, otwierające szósty sezon działalności. 

Organizatorom przyświeca cel promocji LARPów jako formy rozrywki poza fandomem fantastycznym. Co do zasady, w ramach niedzielnych spotkań prezentowane są gry nagrodzone lub wyróżnione podczas konkursów, „Złote Maski”, „Larpy Najwyższych Lotów”, „Larpowe Laury”, „Golden Cobra”.

W trakcie MiniConu poprowadzony zostanie scenariusz Bartka Zioło pt. „Elektryczne owce”, uznany podczas Festiwalu LubLarp 2017 za najlepszą premierę. Szczegóły na stronie

WOŁODYMIR ARIENIEW

Ukraiński pisarz, redaktor,scenarzysta, agent literacki. Jest autorem 30 książek o tematyce SF i fantasy, ale również książek dla dzieci. Jego „Proch kości smoczych” jest rekomendowaną przez Ministerstwo Edukacji Ukrainy lekturą szkolną. Tworzy serię antologii współczesnych opowiadań science fiction. Z jego pomocą tłumaczone są na język ukraiński i rosyjski książki naszych polskich autorów, między innymi Jarosława Grzędowicza, Jacka Komudy, Rafała Kosika, Roberta M. Wegnera czy Cezarego Zbierzchowskiego. 

Spotkanie z autorem toczyć się będzie wokół tematu: Cienie zapomnianych mitów. Świat ukraińskiej mitologii we współczesnej science fantasy.

Prowadzone będzie w języku ukraińskim.

OLGA KOWALSKA

Autorka bloga literackiego oraz towarzyszącego mu kanału YouTube WielkiBuk.com. Rocznik ’86, filolog literaturoznawca, recenzentka i promotorka literatury. Prowadzi spotkania autorskie, wywiady oraz warsztaty związane z promowaniem marki osobistej w sieci. 

KRZYSZTOF PIERSA

Wielbiciel fantastyki od czwartego roku życia, czyli od momentu, kiedy pierwszy raz obejrzał Gwiezdne Wojny. Modelarz, gracz bitewniaków – w szczególności Warhammera 40 000. Od czasów pierwszego Dragon Balla i Gundam Wing – fan japońskiej animacji. A tak zupełnie przy okazji, zatwardziały konwentowicz i youtuber, terapeuta uzależnień zajmujący się zdrowym podejściem do cyfrowej rozrywki. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest akredytacja. Wejściówkę można odebrać w Bibliotece z Pasją przed, a także w trakcie trwania konwentu. Impreza odbywa się na terenie Biblioteki z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni – budynek IA) oraz sąsiadującym Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym

Podziel się.