Pierwsi goście i atrakcje Animatsuri 2019

0

Warszawski Festiwal Kultury Japońskiej Animatsuri ogłasza pierwszych gości oraz atrakcje. Należą do nich Kobito Rakugo – grupa pasjonatów zajmujących się rakugo, czyli japońskim teatrem jednego aktora. Oprócz zobaczenia ich występu, będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o sztuce rakugo, podczas prelekcji prowadzonej przez grupę.

Kolejnym ogłoszonym gościem jest Ilona Myszkowska, znana jako Kobieta Ślimak. Jest autorką internetowych komiksów Chata Wuja Freda i Barwy Biedy, a także light novelki Kawaii Scotland wydanej przez wydawnictwo Waneko.

Fani gier retro będą zadowoleni ponieważ za sprawą współpracy z grupą Legacy Games będzie można zagrać w kultowe gry z przeszłości jak Bomberman, Point Black i wiele innych. Ci którzy wolą nowsze gry na konsolę Nintendo Switch również będą zadowoleni ponieważ dzięki firmie Conquest Entertainment, na Animatsuri pojawi się możliwość pogrania w najpopularniejsze tytuły na tę konsolę, a także pobawienia się Nintendo Labo, czyli składanymi z kartonu akcesoriami do różnych mniejszych gier ze Switcha.

Organizatorzy udostępnili też pierwsze punkty programu lipcowego Animatsuri. 

Podziel się.