Polcon 2019 – nagroda Zajdla

0

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się Polcon, konwent szczególny, gdyż właśnie na tej imprezie co roku dokonuje się wyboru laureata Narody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Każdy uczestnik, który wykupi akredytację pełną (na cztery dni) otrzyma kartę do głosowania. Za jej pośrednictwem może wybrać najlepsze jego zdaniem teksty, w dwóch kategoriach – powieść i opowiadanie. Laureatów poznamy w trakcie uroczystej Gali, w sobotę o godzinie 19:00, w Uniwersyteckim Centrum Kultury.

W niedzielę, w samo południe, odbędzie się spotkanie ze zwycięzcami, podczas którego uczestnicy będą mogli zadawać autorom pytania.

Teksty nominowane w kategorii opowiadania są dostępne w formie antologii na oficjalnej stronie nagrody.

Pełny program godzinowy jest dostępny na stronie Polconu. Goście tegorocznej edycji to m.in. znani i cenieni pisarze – Anna Brzezińska, Rafał Kosik, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Robert M. Wegner, Paweł Majka i Tomasz Pindel, a także tłumacze, redaktorzy, publicyści i popularyzatorzy – Katarzyna Kosik, Irena Shevchenko, Piotr W. Cholewa, Marcin Zwierzchowski i Kamil Śmiałkowski.

Widzimy się w dniach 8–11 sierpnia na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku.

Podziel się.