Pyrkon 2018 – Felicia Day, Alwyn Hamilton, Paulina Hendel, Katarzyna Witerscheim

0

Do Festiwalu Fantastyki Pyrkon zostały jeszcze nieco ponad dwa miesiące. Podczas gdy organizatorzy zamknęli już przyjmowanie zgłoszeń punktów programowych i dzielnie pracują nad wybraniem tych najlepszych, my sprawdzamy z kim można będzie się w tym roku spotkać. Pisaliśmy Wam już o niektórych z zagranicznych i krajowych gości, dziś mamy dla Was nazwiska kilku przebojowych pań, które swoją obecnością zasilą tegoroczne bloki programowe. 

Felicia Day znana jest przede wszystkim z nowatorskiej produkcji „The Guild”, komiksów Dark Horse czy serii online „Dragon Age” stworzonej przy współpracy z EA / Bioware. Od liku lat jest dyrektorem kreatywnym, producentką, ale nadal występuje przed kamerą; choćby w odświeżonej wersji „Mystery Science Theater 3000” (Netflix), pojawia się też epizodycznie w popularnych serialach („Supernatural”, „The Librarians”, „The Magicians”).  

Kolejnym gościem zagranicznym, tym razem z bloku literackiego, jest Alwyn Hamilton. Kanadyjska autorka, znana z cyklu dla młodzieży o Buntownicznce z pustyni, który w najbliższej przyszłości ma trafić na ekrany.

Jak wspominaliśmy, będą też goście krajowi. Wśród nich Paulina Hendel, absolwentka filologii angielskiej, zainteresowana twórczością Terry’ego Pratchetta, polską literaturą fantastyczną i przygodową, a także rekonstrukcją historyczną. Od kilku lat pisze opowiadania do prasy kobiecej, ale napisała również trzytomową serię fantasty „Zapomniana księga”. Obecnie pracuje nad kontynuacją młodzieżowej serii „Żniwiarz”.

Pyrkon odwiedzi także Katarzyna „PannaN” Witerscheim, socjolog i grafik, autorka komiksów internetowych. Znana z takich projektów jak instagramowy 1995Regi, zbiór słowiańskich opowieści „Slavonica” czy „Helena Wiktoria”.

Festiwal Fantastki odbywać się w dniach 18 – 20 maja w Poznaniu. Przypominamy, iż Pyrkon odwiedzą w tym roku między innymi Orson Scott CardRobin HobbGraham Masterton oraz Patricia Briggs, a także Mark Morrison, Michał „Baniak” Bańka czy Jon Bailey (blok filmowo-serialowy).

Podziel się.