Pyrkon 2019 – za kulisami Maskarady

0

Maskarada – najprawdopodobniej najbardziej znane wydarzenie cosplayowe w Polsce. Odbywa się w ramach Pyrkonu i sprawia, że ludzie ustawiają się w długich kolejkach, aby zobaczyć to widowisko. Dziesiątki osób prezentuje swoje stroje przed publicznością, walcząc o wysokie nagrody. Dzięki setkom godzin przygotowań, kilometrom nici i litrom gorącego kleju – przez klika chwil – można zobaczyć na scenie wspaniałe stroje i niesamowite pokazy.

Dzięki uprzejmości Zofii Skowrońskiej, po raz kolejny organizującej i prowadzącej Maskaradę, mieliśmy możliwość spojrzenia z całkiem bliska co tak naprawdę dzieje się za sceną.

Na backstage’u przygotowania zaczynają się już dzień przed wydarzeniem. Wtedy ma miejsce próba (w tym roku skończyła się około północy). Następnego dnia cosplayerzy, o wyznaczonych godzinach, przychodzą zaprezentować siebie i swój strój przed jurorami, oraz zapozować podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej. Potem pozostaje już tylko czekać na początek wydarzenia. Stres, nerwy – oczywiście jest tego mnóstwo. Ale są też łzy radości, kiedy po zejściu ze sceny trzyma się w rękach przyznaną nagrodę.

Mamy nadzieję, że zaprezentowana poniżej fotorelacja pozwoli Wam na chwilę przenieść się na Maskaradę i wyobrazić sobie klimat backstage’u, a kto wie – może za rok będziecie chcieli przekonać się o nim osobiście?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Podziel się.