Pyrkon 2020 – goście cz. 2

0

Do Pyrkonu coraz bliżej, a lista gości stale powiększa się o kolejne nazwiska. Poniższa lista jest aktualizacją poprzedniej, więc dla pełni obrazu, zajrzyjcie jeszcze do naszego poprzedniego posta. Do grona gości, którzy potwierdzili swój udział dołączają: 

Adam Mazurkiewicz – dr hab. prof. UŁ. w Zakładzie Dydaktyki Języka Polskiego i Literatury UŁ. Zajmuje się także krytyką literacką na łamach „Grabarza Polskiego”. Naukowo zajmuje się literaturą i kulturą popularną, historią i teorią komiksu, historią literatury fantastycznonaukowej, związkami obiegów kulturowych, przemianami gotycyzmu, recepcją postępu technologicznego.

Liz Danforth – artystka, pisarka, redaktorka oraz twórczyni gier fabularnych, karcianych i planszowych. Na swoim koncie ma również projekty gier wideo, co jeszcze lepiej ilustruje, jak wszechstronna jest jej wiedza na temat kreowania rozrywki dla wielu z nas.

Maciej Antkiewicz – na co dzień pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim we Wrocławiu, wykonując operacje z zakresu chirurgii naczyniowej, ogólnej i transplantacyjnej. Ponadto zajmuje się działalnością naukową i kształceniem studentów.

Mike Pondsmith – pracując w branży graficznej, miał sporo do czynienia z wczesnymi grami crpg (w tym z absolutnym klasykiem – Ultimą), co zaowocowało stworzeniem przez niego własnego, papierowego erpega – Mektona. Gra inspirowana mangami pełnymi wielkich, naparzających się mechów była dopiero pierwszym krokiem Pondsmitha w świecie gier fabularnych.

Krystian Machnik & Rafał Ambroziak – członkowie grupy Napromieniowani.pl. Na tematyce Czarnobyla znają się jak mało kto!

Kornel Koszela & Michał Piotrowicz – członkowie koła naukowego „KoNaR”. Zaprezentują nam umiejętności Ariadny – autonomicznego robota pirotechnicznego, który wykrywa i zbiera atrapy min przeciwpiechotnych.

Katarzyna Berenika Miszczuk – chętnie sięga po fantasy, science-fiction, a także kryminał i powieść obyczajową. Największe uznanie czytelników przyniosła jej seria diabelsko-anielska: „Ja, diablica” (2010), „Ja, anielica” (2011) oraz „Ja, potępiona” (2012).

Adam Przechrzta – historyk, doktor nauk humanistycznych, pedagog, autor artykułów na temat historii, walki nożem i okinawskiego karate. laureat Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, w 2014 roku otrzymał Srebrne Wyróżnienie za „Gambit Wielopolskiego”.

Andrzej Pilipiuk – niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 26 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, 600 tysięcy sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.

Kenneth Hite – autor gier fabularnych Trail of Cthulhu i Night’s Black Agents oraz główny projektant V edycji Vampire: the Masquerade.

Przypominamy, że jeszcze do 11 marca możecie zgłaszać swoje propozycje punktów programowych. Pyrkon odbędzie się w dniach 8 – 10 maja 2020 na terenie MTP, oczywiście w Poznaniu.

Podziel się.