Pyrkon – wieści

0

Pod koniec kwietnia odbędzie się XVII edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Organizatorzy szykują dwanaście pawilonów targowych, w których znajdziecie ponad 30 sal programowych. Łącznie ponad 800 godzin programu oraz innych atrakcji. 

Wśród potwierdzonych gości tegorocznego Pyrkonu znaleźli się między innymi James Tynion IV (scenarzysta komiksów o Batmanie), Mike Pondsmith (projektant takich gier fabularnych jak Cyberpunk, Castle Falkenstein), Michał Cetnarowski (pisarz, dziennikarz i tłumacz), a także Robert M. Wegner (autor cyklu „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”).

Odbędzie się także Maskarada, konkurs na najlepszy strój, w tym roku transmitowany na telebimie. Ponadto na uczestników czeka wiele wystaw prac graficznych oraz ekspozycji tematycznych. Na wielbicieli gier elektronicznych, poza najpopularniejszymi tytułami, czeka również kilka produkcji niezależnych twórców. W strefach dedykowanych natomiast pojawią się gry planszowe, karciane oraz bitewne. Nie zabraknie również RPGów. 

Od 6 lutego do 7 marca trwa nabór na gżdaczy. Osoby zainteresowane mogą zgłosić swoją kandydaturę przez formularz (dostępny po zalogowaniu), szczegółowe informacje dostępne są na stronie

Przypominamy, że Pyrkon odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia w Poznaniu. Za pośrednictwem platformy Eventim można zakupić bilety na wydarzenie (trzydniowy karnet kosztuje 80 zł).

Podziel się.