Trudi Canavan gościem Pyrkonu 2020

0

Uwaga wielbiciele twórczości Trudi Canavan! Podczas Pyrkonu 2020 będziecie mieli szansę spotkać się ze swoją ulubioną autorką. Dodatkową atrakcją niewątpliwie jest fakt, że także w maju ukaże się wyczekiwany Maker’s Curse, z pewnością po angielsku, ale jak podkreśliła pisarka (w swoim wpisie na stronie), niewykluczone są też inne wersje językowe w ramach trasy promocyjnej po Europie. 

Dla niewtajemniczonych, na wszelki wypadek, dodajemy:

Trudi Canavan jest australijską pisarką, publicystką, ilustratorką i projektantką. Pracuje jako szefowa działu graficznego czasopisma Aurealis, poświęconego fantastyce. Debiutowała w 1999 r., a w 2001 r. ukazała się jej pierwsza powieść „Gildia Magów”, rozpoczynająca Trylogię Czarnego Maga. Kolejne części również cieszyły się zainteresowaniem czytelników i były nominowane do prestiżowych nagród, między innymi do Ditmars, najważniejszej australijskiej nagrody literatury fantastycznej. 

W 2005 r. ukazała się „Kapłanka w bieli”, rozpoczynająca kolejną trylogię – Erę Pięciorga, która trafiła na listę bestsellerów „The Sunday Times”. Parę lat później czytelnicy otrzymali również prequel do wcześniejszej trylogii, tj. „Uczennicę Maga”; pozycja również zdobyła nagrodę czasopisma „Aurealis” dla najlepszej powieści fantasy. Następnie pojawiła się Trylogia Zdrajcy, będąca kontynuacją wydarzeń z cyklu Czarnego Maga.

W 2013 r. Trudi, na zlecenie BBC Books, napisała nowelę „Doctor Who: Salt of the Earth”, a w następnym roku zajęła się kolejnym cyklem – Prawo Millenium. Poza powieściami, autorka tworzy też opowiadania, wydane między innymi w zbiorze „Szepty Dzieci Mgły i inne opowiadania”. Chętnie sięga w nich do motywów horroru, science fiction, fantastyki osadzonej we współczesności. 

Podziel się.