Tsuru Japan Festival – garść informacji

0

6 dni. Tyle dokładnie dzieli nas od kolejnej edycji Tsuru Japan Festival 2018 odbywającego się tradycyjnie w Rybniku. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was kilka ważnych i przydatnych informacji związanych z wydarzeniem.

Po pierwsze, tylko do dzisiaj, do północy trwają zapisy na konkurs cosplay, na który możecie zgłosić się tu. W tym roku jest o co walczyć, gdyż w puli nagród znajdują się między innymi, pomocnik każdego cosplayera, czyli maszyna do szycia i Dremel 3000, wejściówka na Wielki Bal Cosplayowy, a także 1000 zł. Dodatkowo każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal za udział w konkursie.

Ponadto organizatorzy przygotowali już wstępny plan atrakcji konwentowych. Możecie go znaleźć pod tym linkiem. Jak więc widzicie, możliwości spędzania wolnego czasu jest wiele. Jako dodatkową atrakcję można uznać kawiarenkę maido, w której to dziewczyny w typowych dla tego stylu japońskich lokalach, będą serwować swoim gościom przeróżne słodkości oraz kawę.

Zgodnie z tradycją konwent ten wspiera także potrzebujących. W tym roku podczas trwania festiwalu będą zbierane pieniądze do puszek przeznaczone na leczenie Łukasza Wala. Łukasz jest medalistą Mistrzostw Polski i Pucharu Europy w judo. Wracając z zawodów uległ wypadkowi przez który jest sparaliżowany. Wolontariusze Fundacji Pomocna Dłoń Po Wypadku będą zbierać pieniądze na leczenie i przyszłą rehabilitację naszego Mistrza. Po więcej informacji zapraszamy na  tę stronę.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się z większością z Was na konwencie, który przypominamy, że odbywa sięw dniach 24-25 listopada w Rybniku przy ulicy Kościuszki 5.

Podziel się.