Urodziny Lema

0

Z okazji urodzin Stanisława Lema (12.09), Organizatorzy Festiwali Cytadela i Twierdza, przygotowują serię e-spotkań poświęconych pisarzami. Spotkania online odbędą się w dniach 9 – 11 września, a transmitowane będą z profilu Festiwalu Cytadela. Uczestnictwo jest darmowe. 

Organizatorzy zaplanowali trzy spotkania:

  • Dwie wizje transhumanizmu. Stanisław Lem kontra Golem XIV09 września, g. 19.30, prowadzenie – Jakub Palm, futurolog, absolwent filozofii, historii, współorganizator międzynarodowego cyklu „Filozofikon. Konwent i Konferencja Naukowa”;
  • panel dyskusyjny z udziałem Agnieszki i Piotra Górskich oraz Jakuba Palm, prowadzony przez Dorotę Filipczak-Brzychcy – 10 września, g. 19.30 – paneliści skupią się na postaci Stanisława Lema jako pisarza, futurysty, wizjonera, a także będą analizować jego wpływ na współczesną kulturę i sztukę;
  • Apokalipsa Lema – 11 września, g. 19.30, prowadzenie Anna i Piotr Górscy, tematem będą wizje końca świata przedstawione w utworach Lema oraz próby odpowiedzenia na pytania: co je łączy, co autor chciał przekazać, czy sam przeżył apokalipsę. 

Poza spotkaniami, fani podjęli się ekranizacji jednego z opowiadań Lema, zatytułowanego „Maska”, które zainspirowało ich stworzenia dzieła z pogranicza filmu i teatru. Stanowi ono zapowiedź spektaklu teatralnego, a jego premiera zaplanowana jest na koniec października. Film zostanie opublikowany online, w dwóch odcinkach.

Podziel się.